Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Jarosław Kaczyński będzie walczył z "niedopuszczalnymi interpretacjami" niemieckiej prasy

Polityka

rss

Jarosław Kaczyński będzie walczył z "niedopuszczalnymi interpretacjami" niemieckiej prasy

2011.10.06//  D. Pęgiel
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował wczoraj, że jego ugrupowanie wynajęło niemiecką kancelarię prawną Stefana Hambury. Zajmie się ona "niedopuszczalnymi interpretacjami" jego słów na temat kanclerz Angeli Merkel, które zostały zamieszczone na łamach tamtejszej prasy. Polityk zaznaczył, że ewentualne odszkodowania przeznaczone zostaną na budowę Muzeum II Wojny Światowej.
Przeczytaj także: Sondaż: PiS wygra wybory? » Kaczyński w książce "Polska naszych marzeń" stwierdził, że nie sądzi, "żeby kanclerstwo Angeli Merkel było wynikiem czystego zbiegu okoliczności". "Nie będę jednak tego przeświadczenia rozwijał, zostawiam to politologom i historykom" - napisał szef PiS.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

"Jeśli chodzi o wypowiedzi prasy niemieckiej, które interpretują słowa, które znalazły się w książce, w sposób zupełnie niedopuszczalny, to wynajęliśmy już kancelarię prawną, mecenasa Hambury, po to, aby reagował" – poinformował Kaczyński w rozmowie z PAP. Zapowiedział także, że w przypadku potwierdzenia tego, co piszą na temat niemieckich publikacji polskie media, będzie występował "na drogę prawną po to, by uzyskać sprostowania, a także w perspektywie by uzyskać odszkodowania".
Angela Merkel
Angela Merkel Angela Merkel
Angela Merkel

Podczas tej samej konferencji prasowej prezes największej partii opozycyjnej odniósł się do relacji polsko-niemieckich, stwierdzając, że "z każdym państwem, nawet bardzo silnym i znaczącym jak Niemcy, trzeba utrzymywać stosunki stojąc, a nie w jakiejś innej postawie".
Przeczytaj także: PO i PiS zawarły porozumienie ws. gazu łupkowego » "To, co robił dotąd Donald Tusk przyniosło rurociąg północny, zablokowanie portu, brak niemieckiego poparcia dla europejskiego instytutu technologicznego we Wrocławiu - poparcie uzyskały Węgry" - przypomniał Kaczyński.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: dziennik.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jarosław Kaczyński będzie walczył z "niedopuszczalnymi interpretacjami" niemieckiej prasy

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Jarosław Kaczyński będzie walczył z "niedopuszczalnymi interpretacjami" niemieckiej prasy