Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Koniec badań technicznych aut sprowadzanych z UE

Prawo

rss

Koniec badań technicznych aut sprowadzanych z UE

2009.09.22//  IAD andergrant
Od 22 września nie są wymagane dodatkowe badania techniczne używanych aut z importu przed ich pierwszą rejestracją w Polsce.
Sejm uchwalił nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, zmieniającą przepisy związane z pierwszym badaniem technicznym. Rejestracja samochodów używanych sprowadzanych z innych państw z obszaru Unii Europejskiej (a także Szwajcarii i krajów EFTA) będzie się odbywać na podstawie badania technicznego przeprowadzonego na terenie UE. Wystarczy, by w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym była data kolejnej kontroli, samo auto można dostarczyć do Polski nawet na lawecie.

Zniesienia badań domagała się Komisja Europejska. Bruksela stwierdziła, że te przepisy ograniczały swobodę przepływu towarów w UE. Polska nie chciała modyfikować przepisów, bo prawo UE zezwala na dodatkowe badania ze względu na bezpieczeństwo drogowe i ochronę środowiska. KE pozwała nas jednak do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Ten potwierdził słuszność stanowiska KE.

Nie wzięto pod uwagę faktu, że Polska i tak bije wszelkie rekordy pod względem sprowadzania do kraju powypadkowych gratów z całego świata (około 1 mln sztuk rocznie). Najwidoczniej Wspólnota chce mieć ten rynek zbytu na wyłączność.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Koniec badań technicznych aut sprowadzanych z UE

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Koniec badań technicznych aut sprowadzanych z UE