Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Miasta, które wychowały najwięcej miliarderów

Finanse

rss

Miasta, które wychowały najwięcej miliarderów

2014.10.10//  S. Sikorska
Na miejsce swojego urodzenia nie masz żadnego wpływu, ale zawsze możesz postarać się spłodzić potomka w mieście, które pomoże mu w życiu. Oczywiście, nie ma żadnej reguły, jednak statystyki jasno wskazują, że są takie części świata, w których rodzi się zdecydowanie więcej miliarderów niż w innych regionach. Jeśli masz aspiracje, by wychować bogacza, możesz ułatwić swojemu dziecku zgromadzenie fortuny – wystarczy, że sam oszczędzisz nieco pieniędzy i wybierzesz się z partnerką tam, gdzie odsetek miliarderów jest największy na globie. Gdzie dokładnie?
Miasta miliarderów
Miasta miliarderów Nowy Jork (52 miliarderów)
Miasta miliarderów

Magazyn Spear’s we współpracy z firmą Wealth Insight stworzył zestawienie miast, w których na świat przyszła największa liczba miliarderów. Wynika z niego, że na pewno warto spróbować założyć rodzinę w Nowym Jorku – mieście o największym nasyceniu bogaczy. Wyliczono, że w jednej z najsłynniejszych metropolii świata urodziło się dotychczas 52 miliarderów, w tym takie sławy, jak John Rockefeller oraz Mark Zuckerberg. Niemniej jednak, pod względem odsetka krezusów (4,63%), Wielkie Jabłko zajmuje dopiero 4. miejsce na świecie.
Miasta miliarderów Chicago (11)
Miasta miliarderów Los Angeles (9)
Miasta miliarderów Detroit (5)

Poza Nowym Jorkiem, w Stanach Zjednoczonych są jeszcze inne miasta, z których pochodzi, co najmniej po kilka osób cieszących się z 9-cyfrowej sumy na koncie bankowym. W Chicago urodziło się 11 miliarderów, a w Los Angeles było ich 9. Nieźle wypadły również San Francisco, Detroit, Houston i Pittsburgh, z których pochodzi po 5 bogaczy.
Miasta miliarderów Moskwa (22)
Miasta miliarderów Londyn (21)
Miasta miliarderów Hongkong (17)

Wyjątkowe zagęszczenie miliarderów odnotowane zostało także znacznie bliżej naszego kraju, bo w stolicy Rosji, gdzie na świat przyszło 22 miliarderów. Wśród nich znajduje się współtwórca wyszukiwarki Google Siergiej Brin i Michaił Prochorow, który jest m.in. właścicielem koszykarskiej drużyny Brooklyn Nets. Co ciekawe, Moskwa nie znalazła się na liście miast o najgęstszym zaludnieniu krezusów. 3. Miejsce wśród miast, z których pochodzi największa grupa bogaczy zajął Londyn. Urodziło się w nim 21 miliarderów, w tym Richard Branson, właściciel Virgin Group, w której skład wchodzi ponad 400 firm.
Miasta miliarderów Singapur (8)
Miasta miliarderów Tajpej (8)
Miasta miliarderów Bombaj (7)

17 miliarderów pochodzi z Hongkongu.
Wśród najważniejszych z nich wymienia się działających w branży nieruchomości braci Thomasa i Raymonda Kwok oraz Josepha Lau. Mimo to więcej azjatyckich miast może cieszyć się „swoimi” miliarderami. Singapur i Tajpej "wychowały" po 8 bogaczy. Kolejnych 7 krezusów urodziło się w Bombaju, a po 6 miliarderów pochodzi z Foshanu i Hangzhou. Nieco gorzej wygląda sytuacja w Europie, aczkolwiek Paryż i Stambuł mają po 12 miliarderów, a w Madrycie przyszło ich na świat 6. Tylu samu bogaczy pochodzi z Petersburga, a 5 niesamowicie bogatych ludzi urodziło się w niemieckim mieście Heidelberg. Mniej miast z miliarderami ma Ameryka Południowa i Środkowa. W Meksyku urodziło się 7 miliarderów, a 9 kolejnych bogaczy pochodzi z Rio de Janeiro. Żadne inne miasto w tym regionie świata nie wychowało osób mogących poszczycić się 9-cyfrową liczbą na koncie.
Miasta miliarderów Paryż (12)
Miasta miliarderów Stambuł (12)
Miasta miliarderów Rio de Janeiro (9)

Oczywiście, samo miejsce przyjścia na świat nie ma większego znaczenia dla naszej finansowej przyszłości, jednak z pewnością nie zaszkodzi trochę dopomóc szczęściu. Tym bardziej, że dzięki statystykom wiemy, która miasta najwyraźniej zapewniają warunki dobre do rozkręcania biznesu i zbijania majątku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Miasta, które wychowały najwięcej miliarderów

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Miasta, które wychowały najwięcej miliarderów