Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Osłabienie złotego w relacji do dolara i franka

Opinie

rss

Osłabienie złotego w relacji do dolara i franka

2011.08.31//  Marcin R. Kiepas
W środę, pomimo utrzymujących się dobrych nastrojów na rynkach finansowych, złoty osłabił się w relacji do dolara i szwajcarskiego franka i pozostał stabilny do euro. Handel przez większość dnia przebiegał w spokojnej atmosferze, a inwestorzy nie reagowali na napływające dziś dane z Europy i USA. O godzinie 16:37 kurs USD/PLN testował poziom 2,8805 zł, EUR/PLN 4,1498 zł, a CHF/PLN 3,5664 zł.
Na rynkach finansowych dominowały w środę dobre nastroje. Nadzieje na uruchomienie kolejnej rundy skupu obligacji przez Fed lub podjęcie innych działań wspierających słabnący wzrost gospodarczy w USA, jakie zostały wzmocnione po wczorajszej publikacji protokołu z sierpniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), windowały w górę giełdowe indeksy. Na drugi plan zeszły natomiast dane makroekonomiczne. W tym tak istotne jak raport ADP (zatrudnienie wzrosło o 90 tys.), czy indeks Chicago PMI (spadek do 56,5 pkt.).

Złoty tym razem nie reagował na zmieniające się nastroje na świecie, pozostając jedynie pod wpływem wahań głównych walut. Spadek kurs EUR/USD, a przede wszystkim bardzo silna realizacja zysków na USD/CHF i EUR/CHF, dały impuls do przeceny polskiej waluty do franka i dolara.

W czwartek rodzimy rynek walutowym może pozostawać pod wpływem wahań głównych par. Potencjalnym impulsem będzie też, zaplanowana na godzinę 09:00, publikacja sierpniowego indeksu PMI dla polskiego przemysłu (prognoza: 51,8 pkt.). Nie jest też wykluczone, że wróci jego korelacja z sytuacją na rynkach finansowych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Osłabienie złotego w relacji do dolara i franka

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Osłabienie złotego w relacji do dolara i franka