Biznes, Finanse, Prawo   »   Sądy   »   Sądowy absurd kosztował państwo kilka tysięcy

Sądy

rss

Sądowy absurd kosztował państwo kilka tysięcy

2010.03.13//  J. Górszczyk
Sąd w Krakowie wydał wyrok w sprawie kradzieży złomu. Sprawa toczyła się od kilku lat, a Skarb Państwa stracił na niej niemal sześć tysięcy złotych.

O sprawie jest głośno, ponieważ do takich procesów nie powinno w ogóle dochodzić. Sprawcy ukradli złom, który został wyceniony na złotówkę. Tymczasem na opinie biegłych, obronę z urzędu i inne ekspertyzy wydano o wiele więcej. Jednym słowem sędziowie określają taki proces, jako porażkę. Bo jak inaczej można wytłumaczyć taką stratę państwowych pieniędzy?
Sądowy absurd Policjanci zatrzymali...
Sądowy absurd ...sprawców kradzieży złomu
Sądowy absurd Niestety proces przyniósł państwu tylko straty

Cztery lata temu, w grudniu, trzech zbieraczy złomu zostało zatrzymanych przez policję. W wyniku postępowania wyjaśniającego, postawiono im zarzut włamania. W tym aspekcie wartość zrabowanych dóbr faktycznie nie ma znaczenia, bo w pierwszej kolejności rozpatrywany jest akt włamania. W ten sposób proces w krakowskim sądzie troczył się o złotówkę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Wyborcza.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sądowy absurd kosztował państwo kilka tysięcy

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Sądy   »   Sądowy absurd kosztował państwo kilka tysięcy