Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Słabe wyniki kredytów mieszkaniowych

Finanse

rss

Słabe wyniki kredytów mieszkaniowych

2013.03.17//  D. Pęgiel
W 2012 roku Polacy pożyczyli w bankach na nieruchomości 39,11 miliarda złotych. To o 0,4 miliarda więcej niż w kryzysowym 2009 roku, kiedy to banki mocno ograniczyły dostęp do tego rodzaju finansowania – wynika z informacji Związku Banków Polskich. Jeszcze gorzej wypada porównanie 2012 z 2011 rokiem. W tym przypadku kwota zaciągniętych kredytów mieszkaniowych spadła o ponad 10 miliardów złotych , a liczba zawartych umów o 34,5 tysiąca sztuk - czytamy na portalu Nowoczesna Firma.
Wyjątkowo słabo wypadł IV kwartał 2012 roku. Wówczas klienci podpisali 47,5 tysiąca umów o wartości 8,8 miliarda złotych. Związek Banków Polskich to najgorszy kwartalny rezultat od I kwartału 2009 roku. Wtedy wartość zaciągniętych kredytów wyniosła 7,6 miliarda złotych.

Na początku poprzedniego roku na każde pożyczone na nieruchomości 100 złotych, prawie 16 złotych wypłacano w postaci kredytów walutowych. Z kolei w IV kwartale zostało z tego 1,27 złotych i to głownie za sprawą euro, gdyż we frankach szwajcarskich wypłacane jest zaledwie 0,02%. Na rynku kredytów mieszkaniowych panuje złotych, który tak dobrze nie funkcjonował od co najmniej siedmiu lat.

Z raportu ZBP wynika, że ostatnie miesiące 2012 roku przyniosły dalsze spadki cen nieruchomości. Najbardziej zmalały one w Krakowie i aglomeracji katowickiej - odpowiednio o 4,8% oraz 3,07%. W skali roku najbardziej staniały mieszkania w Krakowie oraz Łodzi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: nf.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Słabe wyniki kredytów mieszkaniowych

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Słabe wyniki kredytów mieszkaniowych