Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   TrustBuddy.com zrewolucjonizuje polski rynek pożyczek internetowych?

Finanse

rss

TrustBuddy.com zrewolucjonizuje polski rynek pożyczek internetowych?

2013.03.26//  D. Pęgiel
Szykują się spore zmiany na rynku pożyczek internetowych. Wszystko to za sprawą wejścia na polski rynek TrustBuddy.com. Komentatorzy twierdzą, że potentat ze Szwecji ma zaoferować użytkownikom m.in. przyjazny system inwestowania pieniędzy. O klientów będzie walczył przede wszystkim z liderem pożyczek społecznościowych - firmą Kokos.pl.
TrustBuddy.com
TrustBuddy.com TrustBuddy.com
TrustBuddy.com

W ramach segmentu pożyczek społecznościowych serwisy internetowe pośredniczą pomiedzy pożyczkodawcami a pożyczkobiorcami. Obecnie największy udział na polskim rynku ma Kokos.pl. Wśród pozostałych graczy można wymienić Finansowo.pl, Pozycz.pl, Zakra.pl czy Ducatto.pl. Do tej grupy dołączy wkrótce firma ze Skandynawii. Z medialnych doniesień wynika, że TrustBuddy.com prowadzi już rozmowy z biurami informacji gospodarczej na temat możliwości sprawdzania polskich pożyczkobiorców w ich bazach.

Szwedzi mają wejść do Polski z kilkoma nowymi pomysłami. Np. klient, który wpłaci do systemu swoje oszczędności, nie będzie musiał sam decydować się na konkretną ofertę pożyczkobiorcy - jego wkład automatycznie zostanie podzielony na różne pożyczki. Ponadto w TrustBuddy.com będzie nastawiony na mikropożyczki od 100 do 1000 zł, a nie na kilkutysięczne pożyczki spłacane przez kilka lat.

Nie wiadomo jeszcze, jakie zyski będą oferowane polskim inwestorom. W Szwecji każda większa wpłacona kwota jest dzielona na transze po 100 koron szwedzkich (ok. 50 zł), a one przydzielane są chętnym na pożyczki. Pieniądze z odsetek trafiają do pożyczkodawcy wraz ze spłatą danej pożyczki z tak zbudowanego "portfela".

W Szwecji każda pożyczka ma bazowe oprocentowanie 12% w skali roku. Jeśli pożyczkobiorca nie wywiąże się z niej w terminie i chce przedłużyć spłatę, z góry dopłaca 3% prowizji. Każdy kolejny miesiąc to dodatkowa prowizja dla wszystkich "udziałowców" danej pożyczki. Z danych opublikowanych przez TrustBuddy.com wynika, że w poprzednim roku inwestorzy uzyskali przeciętnie 13,7% rocznego zysku - czytamy na portalu wyborcza.biz.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wyborcza.biz


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
TrustBuddy.com zrewolucjonizuje polski rynek pożyczek internetowych?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   TrustBuddy.com zrewolucjonizuje polski rynek pożyczek internetowych?