Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Powszechny dostęp do Internetu za 30 mld zł

Firma

rss

Powszechny dostęp do Internetu za 30 mld zł

2013.03.07//  D. Pęgiel
Prawie 30 miliardów złotych będzie kosztował powszechny dostęp do Internetu do 2020 roku. Połowa tej kwoty ma zostać pokryta z programu Inwestycje Polskie, a reszta z prywatnych inwestycji i funduszy unijnych. Według Michała Boniego do zwiększenia zasięgu szybkiego Internetu ma przyczynić się także sprzedaż częstotliwości z pasma 1800 i 800 MHz - podała Newseria.
Powszechny dostęp do Internetu za 30 mld zł Prawie 30 miliardów złotych...
Powszechny dostęp do Internetu za 30 mld zł ...będzie kosztował...
Powszechny dostęp do Internetu za 30 mld zł ...powszechny dostęp do Internetu

Obecnie LTE obejmuje połowę Polski. Nasz kraj znajduje się na czwartym miejscu w Europie pod względem zasięgu. - Sprzedaż częstotliwości radiowych 1800 MHz, teraz 800 MHZ, moim zdaniem radykalnie przyspieszy rozwój Internetu mobilnego, opartego o sygnał radiowy i częstotliwości radiowe - oznajmił w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji.

Przetarg na pasmo częstotliwości 1800 MHz został rozstrzygnięty w poprzednim miesiącu. Jeszcze w 2013 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej zamierza przeprowadzić aukcję na rezerwację częstotliwości z pasma 800 MHz. Kolejne wolne częstotliwości pojawią się po przejściu analogowego sygnału TV na cyfrowy – podaje Newseria. Wedłgu Europejskiej Agendy Cyfrowej za siedem lat wszystkie gospodarstwa powinny mieć dostęp do Internetu o prędkości co najmniej 30 Mbps.

Rozbudowywana jest także sieć szerokopasmowa. Do 2015 roku województwa mają czas na zakończenie trwających projektów rozszerzenia szerokopasmowego dostępu do Internetu. Boni przyznaje, iż czasu nie jest dużo, ale ma nadzieję, że "się wszyscy sprężą i że zdążymy".
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: newseria.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Powszechny dostęp do Internetu za 30 mld zł

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Powszechny dostęp do Internetu za 30 mld zł