Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Nierealne plany Ministerstwa Transportu

Firma

rss

Nierealne plany Ministerstwa Transportu

2013.03.30//  D. Pęgiel
Ministerstwo Transportu liczy, że jeszcze w tym roku ogłosi przetargi na budowę nowych dróg ekspresowych za 32 miliardy złotych. Pieniądze na ten cel miałyby pochodzić m.in. z budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-20.

"Aby zachować ciągłość realizacji inwestycji drogowych, należy umożliwić GDDKIA uruchomienie postępowań przetargowych w 2013 roku, co umożliwi rozpoczynanie robót w roku 2014, czyli w pierwszym roku nowej perspektywy finansowej UE" - stwierdzono w projekcie załącznika, który Ministerstwo Transportu chce dodać do programu drogowego.
Nierealne plany Ministerstwa Transportu Resort transportu liczy, że jeszcze w tym roku...
Nierealne plany Ministerstwa Transportu ...ogłosi przetargi na budowę nowych...
Nierealne plany Ministerstwa Transportu ...dróg ekspresowych za 32 miliardy złotych

W dokumencie znalazła się również lista inwestycji, na które resort Sławomira Nowaka chciałby ogłosić przetargi w tym roku, by zakończyć je do 2018 roku. Warto podkreślić, iż są to tylko i wyłącznie drogi ekspresowe.

Wśród priorytetów Ministerstwo Transportu wskazuje trzy odcinki S7, które miały zostać już rozpoczęte w 2010 roku. Wówczas minister finansów obciął jednak limit wydatków na ten cel. Mowa o odcinkach Miłomłyn-Olsztynek, Radom-Skarżysko Kamienna oraz Igołomska-Christo Botewa.

Ponadto resort Nowaka ma nadzieję na rozpisanie przetargów na przedłużenie S7 od Nidzic do Napierek w stronę Warszawy oraz od Chęcin pod Kielcami do granicy województwa świętorzyskiego. Jeśli plany zostałyby zrealizowane, to za pięć lat większość trasy między Warszawą i Krakowem oraz ponad połowę trasy między Warszawą i Gdańskiem można by przejechać drogą ekspresową – czytamy na portalu wyborcza.biz.

Na liście celów Ministerstwa Transportu znalazły się także S8, S17 od Warszawy do Kurowa, obwodnica S19 Lublina i dwa odcinki S19 obok Rzeszowa, brakujące odcinki S5 od Poznania do Wrocławia i od Gniezna do Mielna w stronę Bydgoszczy oraz budowa S3 od Sulechowa aż do granicy z Czechami.

Według szacunków resortu transportu na nowe inwestycje trzeba będzie wydać w 2014 roku 4,7 miliarda złotych, w dwóch kolejnych latach po około 11 miliardów złotych, a potem jeszcze 5 miliardów złotych.

Zdaniem Wojciecha Malusi, prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, założenia Ministerstwa Transportu "to nie jest realny program". - Na razie nie ma zapewnionych pieniędzy na te inwestycje. A nawet jeśli przetargi zostaną ogłoszone w tym roku, to nie ma pewności, czy inwestycje będą na tyle przygotowane, by można je zacząć już w przyszłym roku – dodał Malusi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wyborcza.biz


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nierealne plany Ministerstwa Transportu

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Nierealne plany Ministerstwa Transportu