Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Nierealne plany Ministerstwa Transportu

Firma

rss

Nierealne plany Ministerstwa Transportu

2013.03.30//  D. Pęgiel
Ministerstwo Transportu liczy, że jeszcze w tym roku ogłosi przetargi na budowę nowych dróg ekspresowych za 32 miliardy złotych. Pieniądze na ten cel miałyby pochodzić m.in. z budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-20.

"Aby zachować ciągłość realizacji inwestycji drogowych, należy umożliwić GDDKIA uruchomienie postępowań przetargowych w 2013 roku, co umożliwi rozpoczynanie robót w roku 2014, czyli w pierwszym roku nowej perspektywy finansowej UE" - stwierdzono w projekcie załącznika, który Ministerstwo Transportu chce dodać do programu drogowego.
Nierealne plany Ministerstwa Transportu Resort transportu liczy, że jeszcze w tym roku...
Nierealne plany Ministerstwa Transportu ...ogłosi przetargi na budowę nowych...
Nierealne plany Ministerstwa Transportu ...dróg ekspresowych za 32 miliardy złotych

W dokumencie znalazła się również lista inwestycji, na które resort Sławomira Nowaka chciałby ogłosić przetargi w tym roku, by zakończyć je do 2018 roku. Warto podkreślić, iż są to tylko i wyłącznie drogi ekspresowe.

Wśród priorytetów Ministerstwo Transportu wskazuje trzy odcinki S7, które miały zostać już rozpoczęte w 2010 roku. Wówczas minister finansów obciął jednak limit wydatków na ten cel. Mowa o odcinkach Miłomłyn-Olsztynek, Radom-Skarżysko Kamienna oraz Igołomska-Christo Botewa.

Ponadto resort Nowaka ma nadzieję na rozpisanie przetargów na przedłużenie S7 od Nidzic do Napierek w stronę Warszawy oraz od Chęcin pod Kielcami do granicy województwa świętorzyskiego. Jeśli plany zostałyby zrealizowane, to za pięć lat większość trasy między Warszawą i Krakowem oraz ponad połowę trasy między Warszawą i Gdańskiem można by przejechać drogą ekspresową – czytamy na portalu wyborcza.biz.

Na liście celów Ministerstwa Transportu znalazły się także S8, S17 od Warszawy do Kurowa, obwodnica S19 Lublina i dwa odcinki S19 obok Rzeszowa, brakujące odcinki S5 od Poznania do Wrocławia i od Gniezna do Mielna w stronę Bydgoszczy oraz budowa S3 od Sulechowa aż do granicy z Czechami.

Według szacunków resortu transportu na nowe inwestycje trzeba będzie wydać w 2014 roku 4,7 miliarda złotych, w dwóch kolejnych latach po około 11 miliardów złotych, a potem jeszcze 5 miliardów złotych.

Zdaniem Wojciecha Malusi, prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, założenia Ministerstwa Transportu "to nie jest realny program". - Na razie nie ma zapewnionych pieniędzy na te inwestycje. A nawet jeśli przetargi zostaną ogłoszone w tym roku, to nie ma pewności, czy inwestycje będą na tyle przygotowane, by można je zacząć już w przyszłym roku – dodał Malusi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wyborcza.biz


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nierealne plany Ministerstwa Transportu

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Nierealne plany Ministerstwa Transportu