Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Działki budowlane coraz tańsze

Finanse

rss

Działki budowlane coraz tańsze

2011.10.23//  D. Pęgiel
Z informacji uzyskanych przez PAP od pośredników nieruchomości wynika, że ceny działek budowlanych pod budownictwo jednorodzinne spadły o 15-30% w ciągu trzech ostatnich lat. W niektórych rejonach spadki wyniosły ponad 50% - czytamy na portalu Onet.pl.

- Ceny gruntów budowlanych w okolicach największych miast, czyli Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Gdańska, są już mniej więcej na poziomie tych z początku 2008 roku – oznajmił PAP pełnomocnik zarządu Emmerson S.A. Jarosław Skoczeń. Zaznaczył on także, że wzrost zainteresowania działkami można było zauważyć już w drugiej połowie poprzedniego roku.
Działki budowlane coraz tańsze
Działki budowlane coraz tańsze Działki budowlane są coraz tańsze
Działki budowlane coraz tańsze

Z kolei Joanna Lebiedź z Joanna Lebiedź Holding powiedziała, że w wielu lokalizacjach ceny gruntów budowlanych zmniejszyły się nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tych, które obowiązywały w latach 2006-2007. - W Łomiankach pod Warszawą zanotowaliśmy spadki cen gruntów nawet o ponad 50% w stosunku do ubiegłego roku. Np. działka o powierzchni 1200 m kw., wystawiona na sprzedaż jeszcze w 2010 r. za 470 tys. zł, znalazła kupca dopiero w tym roku i dopiero wtedy, gdy cena spadła do 220 tys. zł – oświadczyła PAP Lebiedź. Dodała, że to zapewne nie koniec spadków cen ziemi.

Skoczeń podkreślił, że o cenie ziemi decyduje przede wszystkim lokalizacja. Bardzo dużo zależy też od sąsiedztwa i infrastruktury. Dodał, że z powodu realizowany przez samorząd projektów (np. kanalizacji czy drogi) przy sprzedaży takiego gruntu gmina ma prawo pobrać opłatę adiacencką. Może ona wynieść nawet 50% wzrostu wartości działki – donosi PAP.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Działki budowlane coraz tańsze

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Działki budowlane coraz tańsze