Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Sondaż: Nikła przewaga PO nad PiS

Polityka

rss

Sondaż: Nikła przewaga PO nad PiS

2012.04.26//  D. Pęgiel
Z najnowszego sondażu TNS OBOP opublikowanego na łamach "Gazety Wyborczej" wynika, że przewaga Platformy Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością spadła do 2 punktów procentowych. Na przestrzeni tygodnia formacja Donalda Tuska straciła aż 3 punkty procentowe. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 948 osób w dniach 19-22 kwietnia.
Donald Tusk
Donald Tusk Donald Tusk
Donald Tusk

Chęć oddania głosu na Platformę Obywatelską deklaruje 27% ankietowanych Polaków. To o 3 punkty procentowe mniej niż przed tygodniem. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem 25% respondentów. Komentatorzy podkreślają, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego utrzymuje podobne notowania od wyborów.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

Na trzecim miejscu ex aequo sklasyfikowany został się Sojusz Lewicy Demokratycznej i Ruch Palikota z 9-procentowym poparciem. W ławach sejmowych znaleźliby się również członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, na które swój głos zamierza oddać 5% pytanych. W badaniu TNS OBOP została uwzględniona również Nowa Prawicy z 2% poparcia.

Zdaniem politologa doktora Jarosława Flisa "szczęście Platformy Obywatelskiej może się kończyć", a do spadku notowań trzeba dodać niekorzystne oceny gabinetu Donalda Tuska. Według innego sondażu rząd krytykowany jest przez 68% Polaków.

Działacze Prawa i Sprawiedliwości nie kryją zadowolenia z takiego obrotu sprawy. Przy takim kryzysie w PO wkrótce ją dogonimy i przegonimy. Na razie ludzie przestali lubić Platformę, jeszcze nie polubili PiS, ale wkrótce polubią - oznajmił na łamach "Gazety Wyborczej" europoseł tej partii - Ryszard Czarnecki.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarka

Źródło: Gazeta Wyborcza


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sondaż: Nikła przewaga PO nad PiS

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

  • Ram 2500 Power Wagon został przedstawiony jako najbardziej uniwersalny i przyjazny kierowcy...

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Sondaż: Nikła przewaga PO nad PiS