Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Sondaż: Nikła przewaga PO nad PiS

Polityka

rss

Sondaż: Nikła przewaga PO nad PiS

2012.04.26//  D. Pęgiel
Z najnowszego sondażu TNS OBOP opublikowanego na łamach "Gazety Wyborczej" wynika, że przewaga Platformy Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością spadła do 2 punktów procentowych. Na przestrzeni tygodnia formacja Donalda Tuska straciła aż 3 punkty procentowe. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 948 osób w dniach 19-22 kwietnia.
Donald Tusk
Donald Tusk Donald Tusk
Donald Tusk

Chęć oddania głosu na Platformę Obywatelską deklaruje 27% ankietowanych Polaków. To o 3 punkty procentowe mniej niż przed tygodniem. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem 25% respondentów. Komentatorzy podkreślają, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego utrzymuje podobne notowania od wyborów.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

Na trzecim miejscu ex aequo sklasyfikowany został się Sojusz Lewicy Demokratycznej i Ruch Palikota z 9-procentowym poparciem. W ławach sejmowych znaleźliby się również członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, na które swój głos zamierza oddać 5% pytanych. W badaniu TNS OBOP została uwzględniona również Nowa Prawicy z 2% poparcia.

Zdaniem politologa doktora Jarosława Flisa "szczęście Platformy Obywatelskiej może się kończyć", a do spadku notowań trzeba dodać niekorzystne oceny gabinetu Donalda Tuska. Według innego sondażu rząd krytykowany jest przez 68% Polaków.

Działacze Prawa i Sprawiedliwości nie kryją zadowolenia z takiego obrotu sprawy. Przy takim kryzysie w PO wkrótce ją dogonimy i przegonimy. Na razie ludzie przestali lubić Platformę, jeszcze nie polubili PiS, ale wkrótce polubią - oznajmił na łamach "Gazety Wyborczej" europoseł tej partii - Ryszard Czarnecki.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Gazeta Wyborcza


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sondaż: Nikła przewaga PO nad PiS

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Sondaż: Nikła przewaga PO nad PiS