Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty - osłabienie do dolara, niewielkie zmiany do wspólnej waluty

Opinie

rss

Złoty - osłabienie do dolara, niewielkie zmiany do wspólnej waluty

2010.05.24//  Marcin R. Kiepas
Złoty rozpoczął czwarty tydzień maja od osłabienia do dolara oraz niewielkich zmian w relacji do wspólnej waluty. Zmiany notowań zostały podyktowane wzrostem awersji do ryzyka na rynkach globalnych. O godzinie 17:43 kurs USD/PLN testował poziom 3,3046 zł, a EUR/PLN 4,0991 zł.

W poniedziałek nastroje na rynkach finansowych popsuły informacje z Hiszpanii, gdzie tamtejszy bank centralny przejął zarząd nad borykającą się z problemami kasą oszczędnościową CajaSur. To natychmiast wywołało obawy o kondycję europejskiego sektora bankowego, jednocześnie zniechęcając do zakupów akcji banków, pomimo że sektor ten w piątek prowadził w górę amerykańskie indeksy, a dziś był wyróżniającym się sektorem na tokijskiej giełdzie.
Cieniem na notowania złotego kładł się też powrót spadków EUR/USD, po silnych wzrostach w drugiej połowie poprzedniego tygodnia. Para ta spadła do 1,2343 dolara z 1,2545 w piątek na zamknięciu dnia.
Należy jednak podkreślić, że zmiany notowań zarówno USD/PLN, jak i EUR/PLN, były dziś znacznie mniej dynamiczne, niż wynikałoby to ze zmieniających się nastrojów na rynkach globalnych, czy wahań EUR/USD. To wskazuje na pewne uspokojenie sytuacji. Dlatego do czasu pojawienia się nowych silnych impulsów, amplituda wahań złotego będzie się zmniejszać.

Wydarzeniem wtorku na krajowym rynku walutowym będą wyniki posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Inwestorzy bardziej niż decyzji ws. stóp procentowych, będą oczekiwać komunikatu po posiedzeniu. Jest bowiem mało prawdopodobne, żeby Rada zmieniła wysokość kosztu pieniądza (obecnie stopa referencyjna kształtuje się na poziomie 3,5 proc.). Dlatego jedynie komunikat po posiedzeniu, może stanowić potencjalny impuls. Jednak nawet gdy tak się stało, nie będzie to czynnik rozstrzygający. W dalszym ciągu krótkoterminowe trendy na złotym będą kształtowane przez sytuację na rynkach globalnych. Pozostałe czynniki będą natomiast mieć tylko chwilowy wpływ na notowania.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Złoty - osłabienie do dolara, niewielkie zmiany do wspólnej waluty

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty - osłabienie do dolara, niewielkie zmiany do wspólnej waluty