Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   10 słów, które pomagają odnieść sukces

Firma

rss

10 słów, które pomagają odnieść sukces

2016.04.24//  S. Sikorska
Żaden sukces nie jest łatwy do osiągnięcia. Ścieżka, która do niego prowadzi może znajdować się tuż przed Tobą, jednak dojście do celu bywa bardzo trudne. Żeby się nie poddać, trzeba być mocno zdeterminowanym i kierować się ściśle określonymi wartościami. Aby nie zbłądzić w połowie drogi, dobrze jest zapamiętać tych dziesięć słów, które według specjalistów, w tym profesjonalnych mówców motywacyjnych, zaprowadzą Cię tam, gdzie chcesz dojść. Z pewnością przydadzą się wszystkim tym, którzy mają aspiracje do zrobienia imponującej kariery i zbicia sporego majątku. Będą idealne dla początkujących przedsiębiorców, chcących wznieść swoją firmę na wyżyny, ale też dla pracowników niskiego szczebla i dla bezrobotnych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć walkę o lepszą przyszłość.
Słowa, które pomagają odnieść sukces
Słowa, które pomagają odnieść sukces
Słowa, które pomagają odnieść sukces

Szczęście – to nie tylko uczucie. To sposób na życie. Nigdy nie będziesz mógł szczerze przyznać, że odniosłeś sukces, jeżeli nie będziesz robił czegoś, co sprawia Ci radość. Zajmowanie się tym, co kochasz, to już połowa sukcesu. Później musisz jeszcze sprawić, by pozwoliło Ci do osiągnąć realny sukces i dawało wymierne korzyści.
Wiara – musisz wierzyć, że się uda. Wiara jest jedyną rzeczą silną na tyle, by wpłynąć na Twój los. Dopóki w coś wierzysz, będziesz do tego dążył, pokonując przeszkody i osiągając kolejne, pośrednie cele. Jeśli wierzysz, że coś się stanie, zdecydowanie zwiększasz szansę na to, że rzeczywiście tak będzie.
Ambicje – życie pozbawione ambicji jest praktycznie pozbawione celu. Ustalenie i skupienie się na tym, co może się stać, powinno pchać Cię do przodu i dawać siłę niezbędną do wspięcia się na sam szczyt.
Słowa, które pomagają odnieść sukces
Słowa, które pomagają odnieść sukces
Słowa, które pomagają odnieść sukces

Pasja – trudno jest działać bez pasji. Ważne jest, by pamiętać, że cokolwiek robisz, powinieneś robić to tak, jakby było jedyną rzeczą, jaką kiedykolwiek chciałeś robić. Twoje silne pragnienie powodzenia może sprawić, że wszystko rzeczywiście się uda.
Inspiracja – każdy powinien znaleźć to „coś”, co zachęca go do podążania naprzód. Odpowiednia inspiracja będzie Ci stale towarzyszyła w drodze do celu.
Pewność – jeśli zadecydujesz, że nie istnieje nic, czego nie możesz zdziałać, nie będzie też miejsca, do którego nie mógłbyś dojść. Nigdy nie pozwól, żeby ktoś podważył Twoje przekonanie o czekającym na Ciebie sukcesie. Posiadasz wszystkie atuty, które są niezbędne liderowi i wszystko, co potrzebne jest do osiągnięcia zamierzonych celów. Pewność doprowadzi Cię tam, gdzie chcesz. I pamiętaj, że jeśli sam nie będziesz dumny ze swoich mocnych stron, nikt ich nie doceni.
Słowa, które pomagają odnieść sukces
Słowa, które pomagają odnieść sukces
Słowa, które pomagają odnieść sukces

Etyka – pamiętaj, że nawet, gdy bardzo zależy Ci na sukcesie, nie należy dążyć po trupach do celu. Twoja uczciwość to coś, co nie podlega kompromisom i zawsze powinno być bezwzględnie przestrzegane. Jasne, osiąganie sukcesu bez dbania o etykę może być łatwiejsze, ale to właśnie kierowanie się sumieniem i zasadami będzie odróżniać Cię od innych. I ostatecznie, na pewno zadziała na Twoja korzyść!
Wizja – musisz mieć wizję, żeby dokładnie wiedzieć, do czego dążysz. Wizja jest właśnie tym, co kształtuje Twoje marzenia.
Tak – naucz się używać tego słowa bez lęku przed tym, co nieznane. Życie pełne jest okazji, a chcąc odnieść sukces, powinieneś uczyć się odpowiednio je wykorzystywać. Nie bój się tego, co nieznane, śmiało wchodź w to, co daje szansę powodzenia. Nie zapominaj jednak o zdrowym rozsądku i staraj się kalkulować na chłodno ewentualne straty i korzyść.
Słowa, które pomagają odnieść sukces
Słowa, które pomagają odnieść sukces
Słowa, które pomagają odnieść sukces

Pokora – to cecha niezwykle ważna u ludzi sukcesu. Nigdy nie zakładaj, że jesteś wystarczająco dobry, by nie uczyć się niczego więcej. Nie uważaj się za wszystkowiedzącego. Pozwól innym zwracać Ci uwagę, słuchaj wskazówek i miej odwagę przyznawać się do błędów. Bądź świadomy, że w każdej chwili można wszystko stracić. Pokora pozwoli Ci to zrozumieć i ułatwi podniesienie się po kolejnych porażkach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
10 słów, które pomagają odnieść sukces

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   10 słów, które pomagają odnieść sukces