Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Chcesz się rozwijać? Tego musisz się wyzbyć!

Firma

rss

Chcesz się rozwijać? Tego musisz się wyzbyć!

2017.02.28//  S. Sikorska
Zrobienie dużego kroku w stronę samorozwoju zawsze jest trudne, bez względu na to, jakiej sfery życia dotyczy. Szczególne trudności występują zawsze wtedy, gdy chodzi o coś nietypowego, niewpisującego się w ogólnie przyjęte schematy i gdy nie można liczyć na niczyje wsparcie. Niemniej, właśnie ci, którzy mają odwagę płynąć pod prąd, zwykle dochodzą najdalej. Dlatego nie warto przejmować się krytyką, jeśli chce się osiągać wielkie rzeczy! Chodzi zarówno o karierę zawodową, założenie własnej firmy, wystartowanie z niszowym biznesem, ale też o wszystko, co uważamy za ważne w swoim życiu. Żeby rozwijać się w jakimkolwiek kierunku, należy wyzbyć się kilku niepożądanych cech. Oto one:
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać

Prokrastynacja. Dość skomplikowane słowo, ale oznacza zachowanie dobrze wszystkim znane, czyli ciągłe odkładanie spraw na później. „Później” okazuje się zwykle bliżej nieokreśloną przyszłością, która dla wielu osób nie nadchodzi nawet przez kolejne miesiące. W ten sposób trudno jest się rozwijać, bo nigdy nie udaje się znaleźć tej odpowiedniej chwili, gdy zechce nam się podjąć działanie. Chcesz coś zrobić? Zrób teraz, natychmiast, a już na pewno nie później niż jutro!
Strach przed porażką. Jedną z najgorszych rzeczy, które ograniczają nas w dążeniu do zamierzonych celów jest strach przed porażką. Czasem zbyt mocno skupiamy się na ostrzeżeniach przed działaniem niedającym pewnego efektu, zamiast posłuchać serca i intuicji. Niestety, stwierdzenie „kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana” nie jest pustym frazesem. Czasem trzeba odrzucić lęki i zacząć działać już dzisiaj!
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać

Komfort. Strefa komfortu często trzyma nas zbyt mocno, byśmy mogli zrobić coś nowego. Mając odpowiadający nam poziom stabilizacji, wolimy zrezygnować z marzeń i planów, zamiast ryzykować utratą obecnych dóbr. Specjaliści, w tym mówcy motywacyjni czy trenerzy biznesu podkreślają, że życie zaczyna się poza strefą komfortu. Coś w tym jest, że dopóki nie staniesz na krawędzi, nawet nie dowiesz się, co mógłbyś osiągnąć.
Wątpliwości.
Gdy wkraczamy na obce terytoria, to oczywiste, że mamy pewne wątpliwości, ale nie pozwólmy im zawładnąć nami i powstrzymywać przed osiągnięciem sukcesu. Nie wiemy, czy jesteśmy wystarczająco dobrzy w tym, co chcemy robić, nie mamy pewności, którą z opcji rozwoju wybrać. Jak najbardziej zdrowe i naturalne jest zdystansowane podejście do wielu spraw, ale nie może nam do zamykać drogi do wielkich rzeczy.
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać

Wstyd. Niektórzy mają szczególny problem z osiąganiem sukcesu, ponieważ nie chcą się przyznać, że ich dotychczasowa sytuacja nie była wystarczająco satysfakcjonująca. Inni obawiają się, że będą potrzebowali wsparcia tych, którzy już osiągnęli sukces w danej branży. U każdego może się odezwać ego, które boi się nadszarpnięcia, a poczucie wstydu sprawia, że tracimy odwagę do zrobienia kroku naprzód. To błąd!
Lenistwo. Bez pracy nie ma kołaczy i nie ma w tym powiedzeniu żadnej przesady. Sukces nie jest dla tych, którym się nie chce, proste? Chcąc coś osiągnąć, trzeba zakasać rękawy i wziąć się do pracy – nie ma innego rozwiązania.
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać

Zadowalanie innych.
Większość osób chciałoby, by inni dobrze czuli się w ich towarzystwie. Najbardziej zależy nam na dobrych relacjach z bliskimi. Nie chcemy im sprawiać przykrości i chcielibyśmy, by byli z nas zawsze zadowoleni. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Czasem po prostu musimy pokusić się o trochę egoizmu, a nawet o nutę zarozumiałości, by móc samodzielnie podjąć decyzje, których inni nie popierają.
Rutyna. Przywiązanie do oklepanych schematów i spokojne powtarzanie rutynowych działań nie pomoże w osiągnięciu sukcesu. Monotonia szkodzi, a czasami trzeba po prostu wstrząsnąć swoim życiem, przewrócić do góry nogami parę spraw, dokonać rewolucji. Mało komu udaje się osiągnąć coś na spokojnie.
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać
Czego się wyzbyć, by móc się rozwijać

Krytyka. Każdy spotyka się z krytyką. Nigdy nie udaje się zaimponować wszystkim, bo nie każdemu odpowiada to, co robimy. Trzeba być na to odpornym i najzwyczajniej w świecie, robić swoje wbrew wszystkim. Oczywiście, warto brać sobie do serca konstruktywną krytykę, ale trzeba umieć odpowiednio do niej podejść, by wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarkaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Chcesz się rozwijać? Tego musisz się wyzbyć!

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Chcesz się rozwijać? Tego musisz się wyzbyć!