Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Bezrobocie w Europie bije rekordy

Finanse

rss

Bezrobocie w Europie bije rekordy

2012.07.02//  P. Rączka
Bezrobocie w Europie wzrosło do najwyższego w historii, a wszystko to spowodowane jest kryzysem gospodarczym i cięciami budżetowymi, co zmusza coraz więcej firm do redukowania etatów. Wielkie koncerny na Starym Kontynencie szukając sposobów na zmniejszanie wydatków ciągle tną zatrudnienie. Unijny urząd statystyczny Eurostat podaje, że stopa bezrobocia w 17 krajach strefy euro wzrosła w maju 2012 r. do 11,1 proc. z 11 proc.
Bezrobocie w Europie bije rekordy
Bezrobocie w Europie bije rekordy
Bezrobocie w Europie bije rekordy

Stopa bezrobocia w całej Unii Europejskiej wyniosła w maju 10,3 proc. względem 10,2 proc. w kwietniu - w Polsce ciągle wskazuje 9,9 proc. W maju w eurolandzie licznik bezrobotnych zatrzymał się na 17 mln 561 tys. osobach. Liczba ta wzrosła w ciągu miesiąca o 88 tys. osób. W całej Unii pracy nie miało 24 mln 868 tys. osób. Najgorzej sytuacja ma się w Hiszpanii, gdzie bez pracy pozostaje co czwarta osoba. Nieco lepiej jest w Grecji, gdzie co piąta ciągle szuka zatrudnienia.
Bezrobocie w Europie bije rekordy
Bezrobocie w Europie bije rekordy
Bezrobocie w Europie bije rekordy

Najlepiej sytuacja ma się jeżeli chodzi o pracę w Austrii, gdzie stopa bezrobocia wynosi tylko 4,1 proc. Dobrze jest także w Holandii (5,1 proc.), Luksemburg (5,4 proc.) i Niemczech (5,6 proc.). Najgorzej w Europie jest wciąż z młodzieżą do 25 roku życia, bowiem bez pracy pozostaje 22,7 proc. osób. Również i tym przypadku najgorzej wypada Hiszpania i Grecja, gdzie co druga osoba nie ma zatrudnienia.

- Obraz sytuacji na rynku pracy jest bardzo niepokojący. Problemy w realnej gospodarce są potęgowane przez problemy na rynkach finansowych. Wydźwięk badań przeprowadzanych wśród firm jest negatywny i sugeruje, że warunki na rynku pracy mogą pogarszać się jeszcze w najbliższym czasie. Bardzo ciężko przewidzieć definitywny koniec problemów - mówi Bloombergowi Mark Miller, ekonomista w Capital Economics z Londynu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Bezrobocie w Europie bije rekordy

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Bezrobocie w Europie bije rekordy