Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Córka Le Pena: Muzułmanie okupują Francję

Polityka

rss

Córka Le Pena: Muzułmanie okupują Francję

2010.12.13//  D. Pęgiel
Ogromne poruszenie we Francji wywołała wypowiedź Marine Le Pen, liderki nacjonalistycznego Frontu Narodowego (FN), która stwierdziła, że muzułmanie modlący się na ulicach okupują w ten sposób Francję. Zdaniem tamtejszej prasy Marine przypomina coraz bardziej ojca - Jean-Marie Le Pena, wieloletniego przywódcę francuskich nacjonalistów.
Marine Le Pen
Marine Le Pen Marine Le Pen
Marine Le Pen

Słowa 42-letniej wiceprzewodniczącej partii i eurodeputowanej padły podczas spotkania z działaczami Frontu Narodowego. Stwierdziła ona, że z roku na rok w jej ojczyźnie przybywa muzułmańskich chust i burek oraz coraz częściej dochodzi do zbiorowych modlitw wyznawców islamu w miejscach publicznych m.in. na chodnikach. Według Marine Le Pen to okupacja terytorium poprzez stosowanie prawa religijnego, która utrudnia życie pozostałym obywatelom.

Zdaniem przedstawicieli środowisk lewicowych wypowiedź liderki Frontu pokazuje, że partia ta jest bardziej niebezpieczna niż do tej pory. Komentatorzy twierdzą, że Francuska zaostrza swoją retorykę, by w ten sposób zyskać znaczne poparcie prawego skrzydła swojego stronnictwa, które nie ma obecnie żadnego przedstawiciela w tamtejszym parlamencie. Jednak w ostatnich wyborach regionalnych FN zdobył w skali kraju ponad 9% głosów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Córka Le Pena: Muzułmanie okupują Francję

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Córka Le Pena: Muzułmanie okupują Francję