Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Cypryjski parlament nie zgodził się na podatek od oszczędności

Finanse

rss

Cypryjski parlament nie zgodził się na podatek od oszczędności

2013.03.20//  D. Pęgiel
Cypryjski parlament nie zgodził się na propozycję wprowadzenia podatku od oszczędności. Spośród 56 posłów, 36 było przeciw, a 19 wstrzymało się od głosu; jeden był nieobecny. Tym samym nikt nie głosował za tym rozwiązaniem – poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa.

Wprowadzenie kontrowersyjnego podatku zostało wynegocjowane przez rząd w Nikozji w rozmowach z ministrami finansów strefy euro i Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Na tej podstawie bankrutujący Cypr miał otrzymać pożyczkę w wysokości 10 miliardów euro.
Cypryjski parlament nie zgodził się na podatek od oszczędności Cypryjski parlament...
Cypryjski parlament nie zgodził się na podatek od oszczędności ...nie zgodził się...
Cypryjski parlament nie zgodził się na podatek od oszczędności ...na podatek od oszczędności

Z ostatnich medialnych doniesień wynika, że nieopodatkowane pozostałyby oszczędności poniżej 20 tysięcy euro. Jeśli ktoś ma na koncie kwotę mieszczącą się w przedziale 20 tysięcy-100 tysięcy euro musiałby zapłacić fiskusowi 6,75% tej sumy. Natomiast od zasobów większych niż 100 tysięcy euro pobierany byłby haracz w wysokości 9,9%.

Niemieckie władze odnosząc się do przebiegu głosowania cypryjskiego parlamentu, dają jasno do zrozumienia, że nie zgadzają się na pomoc finansową dla Cypru, jeśli władze tego kraju nie spełnia stawianych im warunków. Minister Finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble podkreśla, że strefa euro nie będzie pomagać w dalszym utrzymywaniu cypryjskiego modelu i finansować go pieniędzmi podatników z innych krajów członkowskich.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: IAR


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Cypryjski parlament nie zgodził się na podatek od oszczędności

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Cypryjski parlament nie zgodził się na podatek od oszczędności