Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Bonn: prostytutki płacą podatki w seksautomatach

Finanse

rss

Bonn: prostytutki płacą podatki w seksautomatach

2011.09.01//  D. Pęgiel
W Bonn ruszył pionierski projekt, służący ściąganiu podatków od prostytutek. Przed rozpoczęciem pracy na ulicy tego niemieckiego miasta muszą one wykupić bilet za sześć euro w specjalnym urządzeniu, które przypomina parkometr. "Seksautomat" funkcjonuje od poniedziałku. Na jego wyświetlaczu znajduje się informacja "6 euro za noc" oraz godziny, w których obowiązuje opłata: "od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 20.15 do 6.00".
Podatkowy automat dla prostytutek w Bonn

Stawka jest taka sama dla wszystkim, niezależnie od wysokości dochodu. Za brak ważnego biletu przewidziano upomnienia, a następnie grzywny oraz nakaz opuszczenia ulicy. Stosowanie się do nowych przepisów będą nadzorować kontrolerzy miejskiego urzędu podatkowego.

Przedstawicielka władz miasta oznajmiła, że celem projektu jest "podatkowa sprawiedliwość". Prostytutki świadczące swoje usługi w domach publicznych także zostały zobowiązane do płacenia podatku. Rządzący Bonn oceniają, że dzięki wprowadzeniu w tym roku nowego podatku do kasy miasta wpłynie ok. 300 tys. euro.

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Pb.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Bonn: prostytutki płacą podatki w seksautomatach

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Bonn: prostytutki płacą podatki w seksautomatach