Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Donald Tusk o finansowaniu partii z budżetu państwa

Polityka

rss

Donald Tusk o finansowaniu partii z budżetu państwa

2013.03.16//  D. Pęgiel
Premier Donald Tusk oznajmił, że Platforma Obywatelska nadal jest za zniesieniem finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Szef rzadu zadeklarował również, iż jeśli ponownie pojawi się inicjatywa w tej kwestii, członkowie jego formacji zagłosują przeciwko dotowaniu partii – poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa.
Donald Tusk
Donald Tusk Donald Tusk
Donald Tusk

- Informuję, że Platforma Obywatelska składała projekty dotyczące eliminowania tego finansowania albo ich radykalnego ograniczenia. Tylko raz udało nam się przekonać partnerów, wtedy kiedy skasowaliśmy część finansowania, chociaż nawet wtedy nie wszyscy byli skłonni nas poprzeć. Więc jeśli się pojawi jakaś kolejna inicjatywa, która mogłaby ten system zmienić i zakończyć finansowanie partii z budżetu państwa, to Platforma będzie z całą pewnością za. I jak znam życie, z całą pewnością znowu osamotniona – oznajmił Donald Tusk.
Przeczytaj także: Donald Tusk krytykuje marszałkowskie premie, a sam zainkasował 180 tys. zł »Premier polecił dziennikarzom sprawdzić historię głosowania w tej sprawie. Podkreślił, że każdy polityk na pytanie, czy jest za ograniczeniem lub zniesienie finansowania partii politycznych z budżetu państwa, uśmiecha się i stwierdza, że jak najbardziej. Zdaniem Tuska deklaracje te weryfikują ostatecznie głosowania, które odbywają się co jakiś czas.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: IAR


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Donald Tusk o finansowaniu partii z budżetu państwa

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Donald Tusk o finansowaniu partii z budżetu państwa