Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Euro coraz częściej z Internetu

Finanse

rss

Euro coraz częściej z Internetu

2019.07.16//  P. Potocki

Kantory internetowe odnotowują imponujące wyniki, zwłaszcza w zakresie sprzedaży oraz kupna euro. Jest to zarówno efekt rosnącego zapotrzebowania na tę walutę jak i korzystnych rozwiązań, oferowanych przez kantory online.


Milionowy obrót euro w kantorach internetowych

Szacuje się, że najpopularniejsze kantory internetowe w ciągu tygodnia wymieniają nawet 50 milionów euro. Trzeba przyznać , że to niebagatelna suma, a jednak stanowiąca realny obrót w obrębie przewalutowań krajowej waluty na EUR i odwrotnie. Wśród kantorów mogących pochwalić się milionowymi transakcjami i tysiącami zadowolonych klientów mamy m.in. Walutomat, stanowiący właściwie fuzję e-kantoru i platformy społecznościowej. Można tu bowiem kupić euro po kursie dostępnym - z natychmiastowym skutkiem zawarcia transakcji, a w razie gdybyśmy chcieli uzyskać jeszcze bardziej korzystny kurs euro również po samodzielnie ustalonym - wówczas wymiana jest finalizowana w momencie pojawienia się takiej samej ofert przeciwstawnej od innego użytkownika.  Jak działa jedna i druga opcja wymiany waluty można sprawdzić na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/, dodatkowo przeprowadzając symulację transakcji za pomocą zamieszczonego pod cennikiem przelicznika. Z pewnością nie tylko owa elastyczność jest przyczyną tego, że euro coraz chętniej kupujemy przez Internet. Wystarczy porównać cennik kantoru internetowego z tabelą w punkcie stacjonarnym, aby błyskawicznie dojść do prostego wniosku, iż wybieramy po prostu takie miejsce, w którym waluta euro kosztuje mniej.  Przy czym nie tylko kurs euro w e-kantorze jest atrakcyjniejszy, dodatkowo oszczędzamy także na kosztach. Podczas gdy na mieście standardowo spotykamy się z kilkudziesięciogroszowym spreadem, w przypadku internetowej wymiany waluty bywa on zredukowany do kilku groszy lub nawet całkowicie wyeliminowany z transakcji. Z taką zasadą spotykamy się w Walutomacie. Platforma spread zastąpiła wynoszącą zaledwie 0,2%  prowizją od wartości zrealizowanego przewalutowania. A teraz można uzyskać 50% rabat na pierwszą wymianę, rejestrując się z tej strony.
Kupujemy euro częściej, chcemy szybciej i wygodniej

Oczywiście gdyby nie popyt nie byłoby sprzedaży, a więc na sukces e-kantorów ma także wpływ rozwój handlu międzynarodowego i turystyki.  Wielu przedsiębiorców kupuje lub sprzedaje euro codziennie. Waluta euro stała się ponadto standardowym środkiem płatniczym dla podróżujących, jako że po wejściu Polski do Unii Europejskiej uskuteczniania wycieczek w obrębie Starego Kontynentu stało się łatwiejsze i mniej kosztowne.  Wobec tak częstej konieczności kupowania euro, zarówno biznesowym klientom, jak i indywidualnym zależy na pozyskaniu waluty w sposób najbardziej komfortowy. Choć mogłoby się wydawać, że wymiana w okienku to szybki sposób na otrzymanie euro w gotówce od ręki, często sprawę komplikuje odległość dzieląca nas od najbliższego kantoru lub/i godziny jego otwarcia. Tymczasem kantor internetowy obsługuje transakcje przez całą dobę, a w zasięgu mamy go niezależnie od miejsca zamieszkania czy pobytu - wystarczy, że posiadamy przy sobie dowolne urządzenie z dostępem do Internetu.

Gdy waluta euro potrzebna jest w gotówce

Wymiana waluty przez Internet odbywa się bezgotówkowo, w zawiązku z czym można byłoby sądzić, że wśród licznej rzeszy klientów wirtualnych kantorów nie znajdziemy tych osób, którym waluta euro potrzebna jest w gotówce. Ile w tym prawdy? Tylko odrobina, bo choć faktycznie niektórzy ludzie nadal wybierają tradycyjne rozwiązania, przeważają jednak Ci, którzy postawili na nowoczesność nie kolidującą z otrzymaniem banknotów. Jest to jak najbardziej możliwe.  Przynajmniej dla korzystających z usług Walutomatu.  Platforma wychodząc naprzeciw zapotrzebowania na euro w gotówce, pomimo tego, że zakup waluty odbywa się 100% online, umożliwia jej odbiór w ponad  350 placówkach partnerskich. Jest to też świetną alternatywą dla zakładania konta walutowego. A co najważniejsze, wiemy że obecnie nikt nie jest już zdany na niezbyt korzystny kurs euro proponowany przez kantor napotkany podczas podróży, bądź najbliższy miejscu zamieszkania.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Erupcja wulkanu na Białej WyspieWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Euro coraz częściej z Internetu

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Euro coraz częściej z Internetu