Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Euro coraz częściej z Internetu

Finanse

rss

Euro coraz częściej z Internetu

2019.07.16//  P. Potocki

Kantory internetowe odnotowują imponujące wyniki, zwłaszcza w zakresie sprzedaży oraz kupna euro. Jest to zarówno efekt rosnącego zapotrzebowania na tę walutę jak i korzystnych rozwiązań, oferowanych przez kantory online.


Milionowy obrót euro w kantorach internetowych

Szacuje się, że najpopularniejsze kantory internetowe w ciągu tygodnia wymieniają nawet 50 milionów euro. Trzeba przyznać , że to niebagatelna suma, a jednak stanowiąca realny obrót w obrębie przewalutowań krajowej waluty na EUR i odwrotnie. Wśród kantorów mogących pochwalić się milionowymi transakcjami i tysiącami zadowolonych klientów mamy m.in. Walutomat, stanowiący właściwie fuzję e-kantoru i platformy społecznościowej. Można tu bowiem kupić euro po kursie dostępnym - z natychmiastowym skutkiem zawarcia transakcji, a w razie gdybyśmy chcieli uzyskać jeszcze bardziej korzystny kurs euro również po samodzielnie ustalonym - wówczas wymiana jest finalizowana w momencie pojawienia się takiej samej ofert przeciwstawnej od innego użytkownika.  Jak działa jedna i druga opcja wymiany waluty można sprawdzić na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/, dodatkowo przeprowadzając symulację transakcji za pomocą zamieszczonego pod cennikiem przelicznika. Z pewnością nie tylko owa elastyczność jest przyczyną tego, że euro coraz chętniej kupujemy przez Internet. Wystarczy porównać cennik kantoru internetowego z tabelą w punkcie stacjonarnym, aby błyskawicznie dojść do prostego wniosku, iż wybieramy po prostu takie miejsce, w którym waluta euro kosztuje mniej.  Przy czym nie tylko kurs euro w e-kantorze jest atrakcyjniejszy, dodatkowo oszczędzamy także na kosztach. Podczas gdy na mieście standardowo spotykamy się z kilkudziesięciogroszowym spreadem, w przypadku internetowej wymiany waluty bywa on zredukowany do kilku groszy lub nawet całkowicie wyeliminowany z transakcji. Z taką zasadą spotykamy się w Walutomacie. Platforma spread zastąpiła wynoszącą zaledwie 0,2%  prowizją od wartości zrealizowanego przewalutowania. A teraz można uzyskać 50% rabat na pierwszą wymianę, rejestrując się z tej strony.
Kupujemy euro częściej, chcemy szybciej i wygodniej

Oczywiście gdyby nie popyt nie byłoby sprzedaży, a więc na sukces e-kantorów ma także wpływ rozwój handlu międzynarodowego i turystyki.  Wielu przedsiębiorców kupuje lub sprzedaje euro codziennie. Waluta euro stała się ponadto standardowym środkiem płatniczym dla podróżujących, jako że po wejściu Polski do Unii Europejskiej uskuteczniania wycieczek w obrębie Starego Kontynentu stało się łatwiejsze i mniej kosztowne.  Wobec tak częstej konieczności kupowania euro, zarówno biznesowym klientom, jak i indywidualnym zależy na pozyskaniu waluty w sposób najbardziej komfortowy. Choć mogłoby się wydawać, że wymiana w okienku to szybki sposób na otrzymanie euro w gotówce od ręki, często sprawę komplikuje odległość dzieląca nas od najbliższego kantoru lub/i godziny jego otwarcia. Tymczasem kantor internetowy obsługuje transakcje przez całą dobę, a w zasięgu mamy go niezależnie od miejsca zamieszkania czy pobytu - wystarczy, że posiadamy przy sobie dowolne urządzenie z dostępem do Internetu.

Gdy waluta euro potrzebna jest w gotówce

Wymiana waluty przez Internet odbywa się bezgotówkowo, w zawiązku z czym można byłoby sądzić, że wśród licznej rzeszy klientów wirtualnych kantorów nie znajdziemy tych osób, którym waluta euro potrzebna jest w gotówce. Ile w tym prawdy? Tylko odrobina, bo choć faktycznie niektórzy ludzie nadal wybierają tradycyjne rozwiązania, przeważają jednak Ci, którzy postawili na nowoczesność nie kolidującą z otrzymaniem banknotów. Jest to jak najbardziej możliwe.  Przynajmniej dla korzystających z usług Walutomatu.  Platforma wychodząc naprzeciw zapotrzebowania na euro w gotówce, pomimo tego, że zakup waluty odbywa się 100% online, umożliwia jej odbiór w ponad  350 placówkach partnerskich. Jest to też świetną alternatywą dla zakładania konta walutowego. A co najważniejsze, wiemy że obecnie nikt nie jest już zdany na niezbyt korzystny kurs euro proponowany przez kantor napotkany podczas podróży, bądź najbliższy miejscu zamieszkania.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Euro coraz częściej z Internetu

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Euro coraz częściej z Internetu