Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Facebook zaatakował Google za sprawą agencji PR

Firma

rss

Facebook zaatakował Google za sprawą agencji PR

2011.05.13//  D. Pęgiel
W rywalizacji o względy użytkowników Internetu wszystkie chwyty zdają się być dozwolone. Facebook, któremu często zarzuca się naruszanie zasad prywatności, wynajął czołową agencję PR Burson-Marsteller, by zaatakowała w tej kwestii jedną ze społecznościowych usług Google.

Amerykańska prasa najpierw ujawniła, że - w imieniu anonimowego klienta - pracownicy agencji Burson-Marsteller nawiązali kontakt z blogerami i dziennikarzami, by namówić ich do krytycznego pisania na temat usługi Social Circle. Narzędzie Google pozwal użytkownikom z kontem pocztowym Gmai zobaczyć dane nie tylko o swoich znajomych, ale także znajomych ich znajomych, co Google nazywa wtórnym połączeniem.
Facebook
Facebook Facebook
Facebook

W kampanię przeciwko Google włączyli się m.in. Jim Goldman, były prowadzący CNBC, i były komentator polityczny John Mercurio. Twierdzili oni, że koncern narusza prywatność milionów obywateli Stanów Zjednoczonych. Plany wyżej wspomnianej dwójki pracującej dla Burson-Marsteller pokrzyżował bloger Christopher Soghoian, któremu zaproponowali napisanie artykułu. Zamiast tego Soghoian opublikował w Internecie korespondencję z agencją PR.
Google
Google Google
Google

Kolejną ważną wiadomość w tej sprawie przyniósł serwis The Daily Beast, który potwierdził, że Burson-Marsteller wynajął Facebooka. W odpowiedzi na medialny szum rzecznik największego serwisu społecznościowego przyznał, że jego firmie zależało jedynie na zwróceniu uwagi na usługę Google, która narusza prywatność użytkowników.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wyborcza.biz


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Facebook zaatakował Google za sprawą agencji PR

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Facebook zaatakował Google za sprawą agencji PR