Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Fundusze unijne: Polska ma zwrócić prawie 80 mln euro

Polityka

rss

Fundusze unijne: Polska ma zwrócić prawie 80 mln euro

2013.05.03//  P. Rączka
Komisja Europejska ukarała 14 krajów członkowskich, a łączna grzywna to 230 milionów euro. Polska będzie musiała zapłacić aż 80 mln euro, a jest to kara za niedostateczne kontrole wniosków na wykorzystanie funduszy rolnych. Bruksela ma sporo uwag co do biznesplanów dla gospodarstw niskotowarowych. Chodzi głównie o zatwierdzanie, co upoważnia później do wypłaty unijnych funduszy. Nasze Państwo jest w niechlubnej czołówce państw, które muszą zwrócić najwięcej.
Polskę wyprzedza tylko Grecja, która musi oddać 100 mln euro. Trzecie miejsce zajmuje Wielka Brytania, która będzie musiała zwrócić "tylko" 10 mln euro. Komisja Europejska dokładnie śledzi wydawane przez siebie pieniądze i staranie pilnuje każdego wydanego euro. Polska mimo wszystko choć została ukarana, miała prawo nie zgodzić się z decyzją i zaskarżyć ją do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu – i to zrobiła.

Rzeczniczka ministerstwa rolnictwa Małgorzata Książyk potwierdziła, że Polska odwoła się od tej decyzji do sądu Unii Europejskiej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Fundusze unijne: Polska ma zwrócić prawie 80 mln euro

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Fundusze unijne: Polska ma zwrócić prawie 80 mln euro