Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Funkcjonariusze odchodzą ze służby

Finanse

rss

Funkcjonariusze odchodzą ze służby

2011.12.16//  D. Pęgiel
"Rzeczpospolita" poinformowała, że do odchodzących ze służby policjantów i żołnierzy, którzy boją się utraty przywilejów, dołączają pogranicznicy, funkcjonariusze Służby Więziennej i strażacy. Dzieje się tak mimo rządowych zapewnień, że nowe zasady zostaną zastosowane tylko wobec tych, którzy w przyszłości zdecydują się założyć mundur.
Służba Więzienna
Służba Więzienna Służba Więzienna
Służba Więzienna

Emeryturę lub inną pracę wybierają pogranicznicy. Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej oznajmił, że w tym roku z takich rozwiązań skorzystało ponad tysiąc pracowników SG (z prawie 15 tysięcy), o 20-30% więcej niż w latach ubiegłych.
Przeczytaj także: Mundurowi nie godzą się dłużej pracować » Podobnie przedstawia się sytuacja zatrudnionych w więziennictwie. NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przyznał, że w 2012 roku na emeryturę planuje przejść 1,5 tysiąca funkcjonariuszy (z około 27 tysięcy). Tu także jest mowa o 20-30% więcej niż zazwyczaj.
Straż Graniczna
Straż Graniczna Straż Graniczna
Straż Graniczna

Niepokojące sygnały notuje się również wśród strażaków. Do listopada zamiar odejścia ze służby przedstawiło 1293 strażaków. Wcześniej media donosiły o rezygnowaniu ze służby policjantów i żołnierzy. Z policją do połowy ubiegłego miesiąca rozstało się prawie 5 tysięcy osób. Natomiast z wojskowym mundurem pożegnało się blisko 7 tysięcy żołnierzy, w tym ponad 5,7 tysiąca na własną prośbę.
Straż Pożarna
Straż pożarna Straż Pożarna
Straż pożarna

Głównym powodem odejść jest niepewna przyszłość. Obecnie mundurowi mogą przejść na emeryturę po 15 latach służby. Rząd chce by mogło to nastąpić po 25 latach i w wieku co najmniej 55 lat.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Rzeczpospolita; foto: sw.gov.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Funkcjonariusze odchodzą ze służby

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Funkcjonariusze odchodzą ze służby