Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Funkcjonariusze odchodzą ze służby

Finanse

rss

Funkcjonariusze odchodzą ze służby

2011.12.16//  D. Pęgiel
"Rzeczpospolita" poinformowała, że do odchodzących ze służby policjantów i żołnierzy, którzy boją się utraty przywilejów, dołączają pogranicznicy, funkcjonariusze Służby Więziennej i strażacy. Dzieje się tak mimo rządowych zapewnień, że nowe zasady zostaną zastosowane tylko wobec tych, którzy w przyszłości zdecydują się założyć mundur.
Służba Więzienna
Służba Więzienna Służba Więzienna
Służba Więzienna

Emeryturę lub inną pracę wybierają pogranicznicy. Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej oznajmił, że w tym roku z takich rozwiązań skorzystało ponad tysiąc pracowników SG (z prawie 15 tysięcy), o 20-30% więcej niż w latach ubiegłych.
Przeczytaj także: Mundurowi nie godzą się dłużej pracować » Podobnie przedstawia się sytuacja zatrudnionych w więziennictwie. NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przyznał, że w 2012 roku na emeryturę planuje przejść 1,5 tysiąca funkcjonariuszy (z około 27 tysięcy). Tu także jest mowa o 20-30% więcej niż zazwyczaj.
Straż Graniczna
Straż Graniczna Straż Graniczna
Straż Graniczna

Niepokojące sygnały notuje się również wśród strażaków. Do listopada zamiar odejścia ze służby przedstawiło 1293 strażaków. Wcześniej media donosiły o rezygnowaniu ze służby policjantów i żołnierzy. Z policją do połowy ubiegłego miesiąca rozstało się prawie 5 tysięcy osób. Natomiast z wojskowym mundurem pożegnało się blisko 7 tysięcy żołnierzy, w tym ponad 5,7 tysiąca na własną prośbę.
Straż Pożarna
Straż pożarna Straż Pożarna
Straż pożarna

Głównym powodem odejść jest niepewna przyszłość. Obecnie mundurowi mogą przejść na emeryturę po 15 latach służby. Rząd chce by mogło to nastąpić po 25 latach i w wieku co najmniej 55 lat.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Rzeczpospolita; foto: sw.gov.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Funkcjonariusze odchodzą ze służby

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Funkcjonariusze odchodzą ze służby