Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Inspekcja Transportu Drogowego będzie kontrolować prędkość od 1 lipca

Prawo

rss

Inspekcja Transportu Drogowego będzie kontrolować prędkość od 1 lipca

2011.06.30//  D. Pęgiel
"Rzeczpospolita" przypomina, że od 1 lipca inspektorzy transportu drogowego będą kontrolować prędkość wszystkich rodzajów samochodów. Dotychczas pod tym względem zajmowali się tylko pojazdami ciężarowymi. Z początkiem przyszłego miesiąca w życie wchodzi rozporządzenie określające m.in. lokalizację, sposób oznakowania i dokonywania pomiarów przez fotoradary.
Od 1 lipca inspektorzy transportu drogowego...
...będą kontrolować prędkość...
...wszystkich rodzajów samochodów

Karani będą kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną w danym miejscu prędkość o więcej niż 10 km/h. Ponadto nowe przepisy określają, w jakim miejscu mogą znajdować się urządzenia mierzące prędkość i jakim znakiem drogowym powinny być zapowiedziane – informuje portal Wprost.pl, powołując się na Polską Agencję Prasową.

Wspomniane regulację precyzują także warunki, w jakich strażnicy miejscy mają prawo kontrolować prędkość kierowców. Z rozporządzenia wynika m.in., że dokonując pomiarów nie powinni oni utrudniać korzystania z drogi, a ich stanowisko nie może znajdować się bliżej niż pół kilometra od stałego fotoradaru.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Inspekcja Transportu Drogowego będzie kontrolować prędkość od 1 lipca

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Inspekcja Transportu Drogowego będzie kontrolować prędkość od 1 lipca