Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Łakomy kąsek na chińskim rynku piwa

Firma

rss

Łakomy kąsek na chińskim rynku piwa

2012.03.03//  D. Pęgiel
Anheuser-Busch InBev NV i dwa chińskie browary będą walczyły o przejęcie udziałów w Kingway Brewery Holdings Ltd. Wartość transakcji, którą zainteresował się największy browar na świecie, ocenia się nawet na 700 milionów dolarów. Komentatorzy podkreślają, że planowana sprzedaż jest jedną z nielicznych możliwości zwiększenia udziałów w chińskim rynku, jakie pojawiły się w ostatnim czasie.
Łakomy kąsek na chińskim rynku browarów Sprzedaż Kingwaya to...
Łakomy kąsek na chińskim rynku browarów ...jedna z nielicznych możliwości zwiększenia udziałów
Łakomy kąsek na chińskim rynku browarów ...w chińskim rynku piwa

Największy browar na świecie będzie walczył o Kingwaya z China Resources Enterprise Ltd i Yanjing Brewery Co Ltd. Zdaniem specjalistów ostateczny zwycięzca tej rywalizacji może zyskać na dynamicznym wzroście chińskiej konsumpcji złocistego trunku. W 2010 roku popyt w Państwie Środka osiągnął 450 milionów hektolitrów piwa, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w Stanach Zjednoczonych. W przestrzeni następnych lat wartość ta ma wzrastać w tempie 5-procentowym - dwa razy szybciej niż w przypadku globalnego rynku w 2011 roku.
Przeczytaj także: Anheuser-Busch InBev otworzy sieć piwiarni w Polsce » Kingway Brewery Holdings Ltd, którego wartość rynkową ocenia się na 655 milionów dolarów, oznajmił, że nie planuje sprzedaży udziałów w firmie. Tymczasem źródła, na które powołuje się agencja Reuters podają, że browar ten wzbudził znaczne zainteresowanie podmiotów z kraju i zagranicy. Z informacji tych wynika także, iż firma planuje utrzymać dwa swoje zakłady produkcyjne.
Łakomy kąsek na chińskim rynku browarów
Łakomy kąsek na chińskim rynku browarów
Łakomy kąsek na chińskim rynku browarów

AB-InBev był w 2010 roku trzecim co do wielkości browarem w Państwie Środka. Euromonitor podał, że jego udziały w rynku to 11,4% (chodzi o wolumen). Główne zakłady produkcyjne tego browaru mieszczą się w Fujian (południowowschodnie Chiny) i Harbin (północny-wschód kraju). Natomiast China Resources Snow to największy browar w Chinach. Jest on wspólnym przedsięwzięciem China Resources i SABMiller Plc.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Łakomy kąsek na chińskim rynku piwa

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Łakomy kąsek na chińskim rynku piwa