Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Majątek Dotcoma zajęto nielegalnie

Prawo

rss

Majątek Dotcoma zajęto nielegalnie

2012.03.21//  D. Pęgiel
Z informacji przekazanych przez "The New Zealand Herald" wynika, że Kim "Dotcom" Schmitz - właściciel serwisu Megaupload - utracił swój majątek za sprawą nielegalnego nakazu sądowego. Komentatorzy zastanawiają się, czy Dotcomowi uda się odzyskać utraconą w ten sposób fortunę - m.in. flotę aut i ogromną posiadłość.
Dotcom
Dotcom Dotcom
Dotcom

Nowozelandzka sędzia Judith Potter oznajmiła, że nakaz odebrania majątku właścicielowi serwisu Megaupload był nieważny, a co za tym idzie - nie miał żadnej mocy prawnej. Natomiast komisarz policji Peter Marshall oświadczył, że przy sporządzaniu dokumentu pozwalającego na zajęcie majątku popełniono zawstydzające błędy proceduralne.
Dotcom
Dotcom
Dotcom

Komentatorzy podkreślają, że sposób w jaki potraktowano Dotcoma, uniemożliwił mu legalną obronę, gdyż pozbawiono go wszystkich środków. Jego prawnicy już pracują nad odzyskaniem majątku. Nie jest jednak przesądzone, że zdołają tego dokonać.
Przeczytaj także: Kim Schmitz - założycielowi Megaupload grozi 20 lat więzienia » Kim Dotcom jest założycielem jednej z najpopularniejszych stron umożliwiających wysyłanie oraz pobieranie muzyki, filmów i gier - często z naruszeniem praw autorskich. Przedsięwzięcie to okazało się prawdziwą żyłą złota - zarobił na nim 175 mln dolarów
Dotcom
Dotcom
Dotcom

Dochodzenie ujawniło potężną fortunę Niemca. Jego posiadłość o wielkości 240 hektarów warta jest ok. 36 mln dolarów i należy do najdroższych w Nowej Zelandii. Ponadto Schmitz uwielbia luksusowe samochody, których miał 18. Znaleziono przy nim 8 mln dolarów w gotówce, a kolejne 42 mln odkryto w jego biurach w Hongkongu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: The New Zealand Herald


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Majątek Dotcoma zajęto nielegalnie

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Majątek Dotcoma zajęto nielegalnie