Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Mąż na wynajem - taka fucha nie tylko w Rosji!

Finanse

rss

Mąż na wynajem - taka fucha nie tylko w Rosji!

2015.03.22//  S. Sikorska
Chociaż w ostatnich latach, dzięki licznym memom i zabawnym filmikom publikowanym w sieci, Rosjanie są dla nas niekończącym się źródłem śmiechu, to jednak niektóre ich pomysły nie tylko bawią, ale też ciekawią. Z pewnością jest tak w przypadku nowej usługi proponowanej przez moskiewski urząd miejski. Dział zajmujący się tam opieką społeczną uznał, że w mieście panuje prawdziwy deficyt mężczyzn, dlatego postanowił udostępnić nietypowe usługi. Kobiety, w tym głównie te samotnie wychowujące dzieci mogą korzystać z wynajmu… męża! Podobne usługi świadczą profesjonalne firmy stanowiące konkurencję dla propozycji urzędu. W firmach tych panowie mogą być wypożyczani na godziny, przy czym przeciętna cena to 1 tysiąc rubli za 60 minut pracy. Bywa też, że płaci się za wykonanie konkretnego zadania. I tak oto, za wymianę żarówki płaci się średnio ok. 60 rubli, a za powieszenie półki ok. 400 rubli. Niemniej jednak urząd miejski w Moskwie oferuje te same usługi na korzystniejszych warunkach. Opłaty pobierane są tylko od rodzin bardziej majętnych, natomiast ubogie kobiety mogą liczyć na męską pomoc za darmo. Bezpłatne wypożyczenie męża ma być dostępne dla rodzin, w których dochód przypadający na jedną osobę nie przekracza 18 tysięcy rubli miesięcznie.
Mąż na wynajem
Mąż na wynajem
Mąż na wynajem

Panowie nie powinni jednak czuć się dyskryminowani, ponieważ możliwość wynajmu żony na godziny dostępna jest w Moskwie już od pewnego czasu. Kobiety pomagają mężczyznom w sprzątaniu i gotowaniu. Podobnie, jak w przypadku mężów na wynajem – także żona może wykonać pracę bezpłatnie. Na darmowe usługi liczyć mogą głównie osoby ubogie i starsze. Ponadto moskiewski urząd oferuje wynajem osób, które zajmą się pomocą prawną lub medyczną. W pierwszym przypadku taki pracownik pomaga w zebraniu dokumentów potrzebnych w konkretnych sprawach, a w drugim wspiera w przypadku wystąpienia różnego typu problemów zdrowotnych.
Mąż na wynajem
Mąż na wynajem
Mąż na wynajem

Co ciekawe, choć nie jest to popularna pozycja na liście dostępnych w Polsce usług, to u nas także można skorzystać z męża na godziny. Na rodzimym rynku istnieją już firmy, które świadczą usługi z zakresu typowej męskiej pomocy. Średnio za kilkadziesiąt złotych za godzinę można liczyć na wykonanie prostych prac hydraulicznych, elektrycznych i nie tylko. Wśród popularnych propozycji takich przedsiębiorstw wymienia się naprawę gniazdka lub cieknącego kranu, a także złożenie lub przestawienie mebli czy odetkanie zlewu. Do ceny wykonanej pracy trzeba jeszcze tylko doliczyć koszty dojazdu. Mimo to usługi z pewnością się nieocenione dla wszystkich kobiet, które mieszkają w pojedynkę i zamiast specjalistycznych usług poszczególnych fachowców wolą kompleksową pomoc jednego, wszechstronnie uzdolnionego „męża”.

Jak więc widać, mąż na wynajem to tylko pracownik zajmujący się pracami stricte technicznymi, niezbędnymi do wykonania w każdym domu, ale nie wiążącymi się z żadnym zaangażowaniem emocjonalnym. Relacje na stopie klient-usługodawca są tu w stu procentach zachowane. Dzięki temu, mężczyzna czuje się usatysfakcjonowany, bo nie tylko zarabia, ale też jest doceniany, a kobieta może liczyć na naprawę wszystkich usterek w domu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mąż na wynajem - taka fucha nie tylko w Rosji!

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Mąż na wynajem - taka fucha nie tylko w Rosji!