Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Młodzi Europejczycy chcą pracować za granicą

Finanse

rss

Młodzi Europejczycy chcą pracować za granicą

2011.05.16//  D. Pęgiel
Większość młodych obywateli Starego Kontynentu jest gotowa do pracy za granicą, jednak wielu z nich zniechęca brak pieniędzy. Ponadto większe szanse na zatrudnienie w innych państwach mają osoby, który studiowały za granicą – wynika z badań Eurobarometru.

Według sondażu 53% młodych Europejczyków chce pracować w innym kraju europejskim. Przeprowadzający badanie wskazują na znaczny rozdźwięk między powszechnym dążeniem tych osób do pracy za granicą a rzeczywistą mobilnością pracowników - mniej niż 3% ludności pracującej w Europie mieszka obecnie poza swoją ojczyzną.
młodzież, studenci, studia, szkoła
młodzież, studenci, studia, szkoła Młodzi Europejczycy chcą pracować za granicą
młodzież, studenci, studia, szkoła

- Badanie pokazuje, że młodzi ludzie chcieliby pracować za granicą. To dobra wiadomość dla Europy. Niestety napotykają oni zbyt wiele przeszkód. Musimy ułatwić im studiowanie, szkolenie się lub pracę za granicą oraz udostępniać informacje na temat wsparcia finansowego dostępnego poprzez programy UE, takie jak "Erasmus", które mogłyby dać im przedsmak mieszkania poza swoim rodzinnym krajem – oznajmiła europejska komisarz do spraw edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży Androulla Vassiliou.
młodzież, studenci, studia, szkoła
młodzież, studenci, studia, szkoła
młodzież, studenci, studia, szkoła

Z badań wynika, iż studenci, którzy uczyli się poza granicami swego kraju, zwiększają swoje szanse na zatrudnienie i częściej pracują za granicą w późniejszym życiu. Ponadto ich umiejętności – znajomość języków obcych, zdolność adaptacji w nowym środowisku czy kompetencje interpersonalne – cenią pracodawcy.

Badania pokazują, że zaledwie 14% młodych Europejczyków było za granicą w celu kształcenia lub szkolenia. Wielu z nich nie podejmuje tego kroku z powodu braku środków finansowych. Spośród osób, które przyznały, że chciały wyjechać za granicę, 33% oznajmiło, iż nie było ich na to stać. Natomiast 63% tych, którzy wyjechali, musiało utrzymywać się z prywatnych funduszy lub oszczędności – informuje portal Money.pl.

Sondaż w ramach strategii Komisji Europejskiej Mobilna młodzież przeprowadzono między 26 stycznia a 4 lutego, na próbie 57 tys. osób. Wiek respondentów wahał się pomiędzy 15-35 lat. Badanie obejmuje 27 państw członkowskich UE, jak również Norwegię, Islandię, Chorwację i Turcję.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: money.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Młodzi Europejczycy chcą pracować za granicą

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Młodzi Europejczycy chcą pracować za granicą