Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Młodzi Włosi jak młodzi Polacy - wyjeżdzają za pracą

Firma

rss

Młodzi Włosi jak młodzi Polacy - wyjeżdzają za pracą

2013.04.07//  D. Pęgiel
Z najnowszych statystyk wynika, że coraz więcej młodych Włochów opuszcza ojczyznę w poszukiwaniu pracy. Zjawisko to osiąga rozmiary niezauważalne od dekad. W poprzednim roku z Italii wyemigrowało blisko 80 tysięcy osób, czyli o 30% więcej niż w roku wcześniejszym. Włoscy emigranci najczęściej udają się do Niemiec.
coraz więcej młodych Włochów opuszcza ojczyznę w poszukiwaniu pracy Coraz więcej młodych Włochów...
coraz więcej młodych Włochów opuszcza ojczyznę w poszukiwaniu pracy ...opuszcza ojczyznę...
coraz więcej młodych Włochów opuszcza ojczyznę w poszukiwaniu pracy ...w poszukiwaniu pracy

Wyjazdy zarobkowe młodych Włochów to efekt rekordowego bezrobocia, które wśród młodzieży sięga 36%. Zdaniem ekspertów kryzys doprowadził wręcz do niespotykanej od dziesięcioleci "eksplozji" emigracji z Włoch. Niektórzy mówią o prawdziwej "ucieczce talentów'.

Na emigrację decydują się przede wszystkim mężczyźni w wieku około 30 lat. Często są oni bardzo dobrze wykształceni, ale bez perspektyw zawodowych w ojczyźnie. Dominują wśród nich mieszkańcy Lombardii na północy kraju. Dwie trzecie młodych obywateli Italii emigruje do europejskich państw – głównie do Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Francji. Poza Starym Kontynentem najpopularniejsze są Argentyna i Stany Zjednoczone.

Z szeroko znanym w Polsce zjawiskiem emigracji zarobkowej oswajają się nie tylko Włosi. Jakiś czas temu informowaliśmy o Hiszpanach i Portugalczykach, którzy szukają pracy w były koloniach. Mówił o tym Guy Ryder, dyrektor generalny Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP).

Według niego liczby odnoszące się do bezrobocia w wielu krajach Unii Europejskiej są "przerażające", a przy tym nie widać żadnej poprawy. Zaznaczył również, iż mamy do czynienia z globalnym kryzysem zatrudnienia. W 2012 roku odnotowano stratę 4 milionów miejsc pracy, a w 2013 roku ma przybyć kolejnych 5 milionów bezrobotnych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Młodzi Włosi jak młodzi Polacy - wyjeżdzają za pracą

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Młodzi Włosi jak młodzi Polacy - wyjeżdzają za pracą