Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Moody's: Problemy finansowe Dubaju

Finanse

rss

Moody's: Problemy finansowe Dubaju

2011.12.11//  D. Pęgiel
Agencja ratingowa Moody’s twierdzi, że trzej państwowi deweloperzy z Dubaj zjednoczeni w firmie GRE, mogą kolejny raz mięć problemy z finansowaniem swojej działalności. Przyznaje ona, iż istnieje - mało prawdopodobna - możliwość bankructwa tych podmiotów - czytamy na portalu Ekonomia24.pl.
Przeczytaj także: Moody's obniży rating Polski? » W przyszłym roku trzy największe przedsiębiorstwa emiratu będą zmuszone oddać lub refinansować 3,8 miliarda dolarów. Komentatorzy zaznaczają, że pozornie nie wygląda to na wielki problem, gdyż Dubaj poradził sobie w tym roku ze znacznie bardziej zadłużoną firmą - Dubai World. Pod koniec 2009 roku ostrzegała ona, iż może mieć kłopoty z regulowaniem swoim zobowiązań i pod uwagę bierze ogłoszenie bankructwa.
Dubaj
Dubaj Dubaj
Dubaj

Firmy zjednoczone w GRE mają kilka wyjść z tej poważnej sytuacji. Mogą spróbować zrestrukturyzować zadłużenie tak jak postąpiono w przypadku Dubai World. Druga opcja zakłada wyemitowanie przez rząd obligacji. Natomiast trzecie rozwiązanie polega na zaciągnięciu pożyczki w Abu Dhabi.
Przeczytaj także: Standard & Poor's grozi 15 europejskim firmom ubezpieczeniowym » Komentatorzy podkreślają, że w dobie kryzysu banki nie są już tak skore do pożyczek, gdyż same szukają gotówki. Agencja ratingowa Fitch Ratings podkreśla, że również banki Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie wykazują takiej siły jak przed kryzysem. Jednak Abu Dhabi pomagając sąsiedniemu emiratowi zadba o własny interes, bowiem łączą je silne zależności gospodarcze i problemy Dubaju, oznaczają kłopoty w regionie
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: ekonomia24.pl, Rzeczpospolita


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Moody's: Problemy finansowe Dubaju

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Moody's: Problemy finansowe Dubaju