Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Rabobank - zaskakująca obniżka ratingu największego banku w Holandii

Finanse

rss

Rabobank - zaskakująca obniżka ratingu największego banku w Holandii

2011.11.30//  D. Pęgiel
Rabobank, holenderski bank spółdzielczy, został pozbawiony przez agencję Standard & Poor’s cennego ratingu AAA. Komentatorzy podkreślają, że globalny kryzys odbił się także w końcu na banku, który jako jedyny utrzymywał najwyższą ocenę wiarygodności.
Przeczytaj także: Moody's obniży rating Polski? »Nienotowany na giełdzie Rabobank przez długi czas szczycił się ratingiem potrójnego A. Jest on największym bankiem w Holandii i działa w 47 krajach; liczbę jego klientów szacuje się na 10 milionów. Agencja Standard & Poor’s oznajmiła, że obniżyła jego długoterminowy rating kredytowy do AA.
Rabobank
Rabobank Rabobank
Rabobank

“Obniżka oceny Rabobanku o dwa punkty zaskakuje, tym bardziej że miał on ocenę potrójnego A” - skomentował krok agencji Standard & Poor’s Carlo Mareels, analityk kredytowy w RBC Capital Markets.
Przeczytaj także: Agencja Moody's obniżyła rating Węgier » W sumie obniżka objęła 15 wielkich banków, w tym HSBC i UBS, ale Rabobank jest jedynym, którego ocenę obniżono o dwa punkty. Instytucja ta nadal pozostaje najwyżej ocenianym prywatnym bankiem na świecie. Moody’s wciąż ma dla niego rating Aaa, jednak z perspektywą negatywną, a Fitch ocenia go na AA+.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rabobank - zaskakująca obniżka ratingu największego banku w Holandii

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Rabobank - zaskakująca obniżka ratingu największego banku w Holandii