Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Najlepsi biznesmeni świata wg "Fortune" - 7 kobiet w zestawieniu

Firma

rss

Najlepsi biznesmeni świata wg "Fortune" - 7 kobiet w zestawieniu

2014.11.26//  S. Sikorska
Miesięcznik „Fortune” opublikował nowy ranking najlepszych biznesmenów świata. Na 50 osób znalazło się w nim 7 kobiet. Choć wciąż w tego typu zestawieniach niewiele jest pań, to jednak w porównaniu do poprzedniej dekady sytuacja uległa zdecydowanej zmianie. Zarówno eksperci, jak i sami przedsiębiorcy przyznają, że kobiety potrafią być naprawdę skuteczne w tym, co robią. Na ich korzyść przemawia nie tylko słynna, kobieca intuicja, ale także umiejętność świetnej organizacji pracy, wysoki poziom motywacji, otwartość na nowe, często zaskakujące rozwiązania, jak i ostrożność, która chroni panie przed podejmowaniem pochopnych decyzji w kluczowych sprawach. Takimi przymiotami z pewnością może pochwalić się najwyżej notowana w rankingu „Fortune” kobieta, dyrektor generalny ITT Corp. Denise Ramos. Uplasowała się na 5. miejscu zestawienia. Na co dzień zajmuje się mało kobiecymi sprawami – ITT Corp. to spółka technologiczna dostarczająca wyspecjalizowane urządzenia branży przemysłowej, transportowej i energetycznej.
Kobiety w rankingu najlepszych biznesmenów Denise Ramos
Kobiety w rankingu najlepszych biznesmenów Mary Dillon
Kobiety w rankingu najlepszych biznesmenów Carol Meyrowitz

Niewiele dalej, bo na 8. pozycji znalazła się Mary Dillon, która pełni funkcję dyrektora generalnego Ulta Beauty, a wcześniej pracowała na stanowisku U.S. Cellular. Chociaż obecny stołek objęła w 2013r., to już zdążyła stworzyć niesamowity, 5-letni plan, w którym zaplanowała otwarcie 500 nowych sklepów. Co więcej, od początku tego roku akcje firmy zyskały na wartości przeszło 28%. Następna kobieta w rankingu to Carol Meyrowitz, która zajęła miejsce 12. Prowadzona przez nią TJX Companies to największa na globie sieć handlowa zajmująca się sprzedażą dobrej jakości produktów po niższych cenach. Odkąd na jej czele stanęła Meyrowitz, jednostka zaczęła notować niemal trzykrotnie wyższe przychody niż wcześniej.
Kobiety w rankingu najlepszych biznesmenów Elizabeth Holmes
Kobiety w rankingu najlepszych biznesmenów Laura Alber
Kobiety w rankingu najlepszych biznesmenów Mindy Grossman

14. lokata należy do najmłodszej miliarderki na świecie Elizabeth Holmes, która mając zaledwie 19 lat założyła firmę przeprowadzającą szczegółowe badania krwi. Theranos opracowało specjalistyczną technologię analizy próbek krwi w bardzo krótkim czasie na minimalnej ilości materiału. Dzięki osiągnięciom jednostki, z kilku kropli krwi można uzyskać materiał do przeprowadzenia ok. 30 odrębnych badań. Sprawia to, że Holmes i jej jednostka mają ogromne znaczenie dla całego przemysłu farmaceutycznego. Pierwszą dwudziestkę zamyka Laura Alber, która pełni funkcję prezesa spółki Williams-Sonoma. Zajmuje się ona sprzedażą ekskluzywnych elementów wyposażenia wnętrz prowadząc przy tym jeden z największych sklepów internetowych w USA. Alber ma na swoim koncie niemałe sukcesy – odkąd 5 lat temu została szefową marki West Elm, akcje jednostki podrożały aż o 235%! Na 22. pozycji uplasowała się natomiast Mindy Grossman – dyrektor sieci handlu elektronicznego The Home Shopping Network. Podejmując ciekawe działania marketingowe, w tym np. współpracując przy promocji sieci ze światowego formatu gwiazdami, na przestrzeni 5 lat zdołała czterokrotnie zwiększyć zyski firmy. Dwa oczka dalej, bo na miejscu 24. znalazła się założycielka United Therapeutics Martine Rothblatt. Jej firma powstała, by opracować lek na nadciśnienie płucne, lecz obecnie jej działania są znacznie bardziej zaawansowane. Jednostka podejmuje próby zbudowania robota, który mógłby zawierać osobowość człowieka oraz jego wspomnienia. W 2013r. Rothblatt została najlepiej zarabiającą dyrektor generalną w USA. Jej roczny dochód to przeszło 38 mln dolarów!
Kobiety w rankingu najlepszych biznesmenów Martine Rothblatt
Kobiety w rankingu najlepszych biznesmenów Larry Page
Kobiety w rankingu najlepszych biznesmenów Tim Cook

Liderem całego zestawienia, czyli najlepszym biznesmenem 2014r. został Larry Page, miliarder i jeden z twórców Google. W pierwszej trójce znaleźli się także dyrektor generalny Apple Inc. Tim Cook oraz dyrektor biotechnologicznego Gilead Sciences John C. Martin. Może kobiety uznawane są za płeć słabszą, ale ich pracowitość i determinacja w dążeniu do celu z pewnością nie odbiega od męskich norm, a niejednokrotnie nawet je przekracza. Dowodem na to jest właśnie 7 żeńskich imion znajdujących się w rankingu „Fortune”. Cóż, takim kobietom pozazdrości niejeden facet!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najlepsi biznesmeni świata wg "Fortune" - 7 kobiet w zestawieniu

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Najlepsi biznesmeni świata wg "Fortune" - 7 kobiet w zestawieniu