Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Najnowszy sondaż prezydencki MillwardBrown SMG/KRC

Polityka

rss

Najnowszy sondaż prezydencki MillwardBrown SMG/KRC

2012.04.25//  D. Pęgiel
Z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC przeprowadzonego dla "Faktów" TVN wynika, że gdyby do wyborów prezydenckich doszło w najbliższym czasie, wygrałby je Bronisław Komorowski z poparcie 48% ankietowanych Polaków. Komentatorzy zaznaczają, że różnica między notowaniami Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry wynosi zaledwie 7 punktów procentowych - czytamy na portalu Tvn24.pl.
Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski

Szef Prawa i Sprawiedliwości zajął drugie miejsce z poparciem na poziomie 18%. Ostatnia lokata na sondażowym podium przypadła liderowi Solidarnej Polski, na którego chęć głosowania zadeklarowało 11% ankietowanych Polaków.

Czwartą pozycję w zmaganiach o fotel prezydencki zająłby Janusz Palikot z poparcie 7% respondentów. Po 5% respondentów zamierza głosować na Janusza Korwin-Mikke, Waldemara Pawlaka i Leszka Millera. Badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone przez MillwardBrown SMG/KRC w dniach 20-22 kwietnia i objęło próbę 695 dorosłych Polaków.
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński
Zbigniew Ziobro Zbigniew Ziobro
Janusz Palikot Janusz Palikot

W poprzednim badaniu tej pracowni Bronisław Komorowski uzyskał 46% głosów ankietowanych Polaków. Chęć głosowania na Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 17% respondentów, a na Zbigniewa Ziobro - 10%. Z kolei Janusz Palikot i Waldemar Pawlak mogli wówczas liczyć na 5% respondentów, a Janusz Korwin-Mikke i Leszek Miller - 4%. Ów sondaż odniósł się również do Pawła Kowala, na którego zamierzał zagłosować 1% pytanych.
Janusz Korwin-Mikke Janusz Korwin-Mikke
Leszek Miller Leszek Miller
Waldemar Pawlak Waldemar Pawlak

Dobre notowania Bronisława Komorowskiego w sondażu MillwardBrown SMG/KRC mają swoje odzwierciedlenie w badaniach na temat oceny jego działalności. Przypomnijmy, że w marcowej ankiecie CBOS 63% badanych pozytywnie odniosło się do poczynań obecnego prezydenta; źle postrzegały ją 24% respondentów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: tvn24.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najnowszy sondaż prezydencki MillwardBrown SMG/KRC

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Najnowszy sondaż prezydencki MillwardBrown SMG/KRC