Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Nastroje nieco gorsze, złoty może tracić

Finanse

rss

Nastroje nieco gorsze, złoty może tracić

2011.10.25//  Marcin R. Kiepas
Na dzień przed kolejnym europejskim szczytem, podczas którego mają zapaść kluczowe decyzje dla przyszłości Europy, jak również po dwóch dniach silnych wzrostów na rynkach akcji i surowców, wtorkowy poranek upływa pod znakiem umiarkowanej realizacji zysków na części ryzykownych aktywów. Póki co nie przekłada się to na silniejsze osłabienie złotego. Pozostaje on stabilny w relacji do głównych walut, po tym jak wczoraj znacząco się umocnił. O godzinie 09:38 kurs USD/PLN testował poziom 3,1334 zł, EUR/PLN 4,3604 zł, a CHF/PLN 3,5564 zł. W poniedziałek na koniec dnia kursy tych par kształtowały się odpowiednio na poziomach 3,1293 zł, 4,3621 i 3,5556 zł.
Złoty, który tylko w niewielkim stopniu umocnił się na fali poprawy nastrojów na rynkach światowych, jaka ostatnio ma miejsce w związku z oczekiwaniem na ostateczne rozstrzygnięcia ws. walki z kryzysem zadłużenia w Strefie Euro, może w kolejnych godzinach nieco się osłabić, jeżeli realizacja zysków na ryzykownych aktywach pogłębi się. Nastroje na świecie są obecnie podstawowym wyznacznikiem zachowania rodzimego rynku walutowego.

Inwestorzy mogą natomiast zignorować, publikowane dziś przez Główny Urząd Statystyczny, wrześniowe dane o stopie bezrobocia (prognoza: 11,6%) i sprzedaży detalicznej (prognoza: 9,9% R/R). Szczególnie, gdyby te dane pozytywnie zaskoczyły. Pozytywne impulsy płynące z rodzimej gospodarki, co doskonale pokazał przykład braku trwałej reakcji na raport o wrześniowej produkcji przemysłowej, są ignorowane. Niewykluczone natomiast, że ewentualne gorsze od prognoz dane, jako że wpiszą się nieco słabsze nastroje, zostaną przez inwestorów zauważone.
Przeczytaj także: Niepewność zaszkodziła notowaniom złotego » Z punktu widzenia rodzimego rynku walutowego, dziś dużo ważniejszym impulsem niż raport GUS, będą publikowane po południu dane makroekonomiczne z USA. Szczególnie indeks Conference Board. Zostanie on opublikowany o godzinie 16:00. W październiku prognozowany jest jego wzrost do 46,5 pkt. z 45,4 pkt. miesiąc wcześniej. Lepsze dane poprawią nastroje na rynkach globalnych. Gorsze spotkają się z odwrotną reakcją.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nastroje nieco gorsze, złoty może tracić

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Nastroje nieco gorsze, złoty może tracić