Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Nokia planuje gigantyczne zwolnienia

Firma

rss

Nokia planuje gigantyczne zwolnienia

2011.04.12//  D. Pęgiel
Nokia przygotowuje się do największych cięć zatrudnienia w ostatnich dwóch dekadach. Zwolnienie powodowane są partnerstwem z koncernem Microsoft. Do końca bieżącego miesiąca ogłoszone mają zostać redukcje w dziale badań i rozwoju, które mogą dotyczyć nawet 6 tys. etatów. Tym samym pracę straciłoby 38% międzynarodowego personelu tego działu.
Nokia
Nokia Nokia
Nokia

Głównym powodem tak znacznych zwolnień pracowników jest umowa, która przewiduje, że przez najbliższe dwa lata Nokia będzie używać systemu operacyjnego do smartphone'ów Windows Phone 7. Część specjalistów pozostanie jednak na swoich stanowiska na okres przejściowy, gdy własne systemy Nokii - Symbian i MeeGo - będą stopniowo wycofywane.
Apple
Apple Apple
Apple

Fiński koncern nie poinformował jeszcze pracowników o szczegółach planowanej redukcji, stąd nienajlepsza atmosfera miedzy zatrudnionymi. Pod koniec ubiegłego roku w dziale badań i rozwoju Nokia zatrudniała 16 134 osoby – informuje wyborcza.biz, powołując się na Bloomberga.

Do tej pory budżet Nokii na badania i rozwój wynosił 3 mld euro i był dwa razy wyższy od wydatków na tę dziedzinę głównego konkurenta Finów - Apple. Gdy na sklepowych półkach pojawił się pierwszy smartphone Apple w 2007 roku, sprzedaż Nokii spadła o 20%, a jej udział w rynku zmniejszył się w ostatnim kwartale 2010 roku do 30,8%.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wyborcza.biz


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nokia planuje gigantyczne zwolnienia

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Nokia planuje gigantyczne zwolnienia