Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Patriotyzm gospodarczy - wspieraj lokalny biznes, Ty też na tym zyskasz!

Firma

rss

Patriotyzm gospodarczy - wspieraj lokalny biznes, Ty też na tym zyskasz!

2017.09.27//  P. Potocki

Patriotyzm często kojarzy się z wywieszaniem flagi i sięganiem po barwy narodowe. Tymczasem jego nowoczesna odmiana jest może mniej spektakularna, za to mająca bezpośredni wpływ na całe społeczeństwo. O czym mowa? O patriotyzmie gospodarczym i świadomych decyzjach zakupowych, dzięki którym możemy zyskać wszyscy.
 

Dlaczego patriotyzm gospodarczy?

Mnogość produktów na sklepowych półkach sprawia, że najczęściej sugerujemy się reklamami lub po prostu sięgamy po pierwsze opakowanie z brzegu. Czasem trafimy na artykuły polskie, czasem zagraniczne. Jeżeli wybierzemy te pierwsze, nasze pieniądze zostaną w kraju i będą wzmacniać polskie firmy, płacące podatki w naszym kraju, a zarobione pieniądze inwestujące między innymi w nowe miejsca pracy.
Stacje Huzar
Stacje Huzar
Stacje Huzar

Co ciekawe, samo pojęcie patriotyzmu gospodarczego nadal jeszcze się nie upowszechniło, jednak decyzje i działania, które rozumie się pod tym pojęciem już tak. W lutym 2017 r. Polskie Radio informowało, że 60 procent Polaków deklaruje, że zwraca uwagę na to, czy dana firma jest z Polski.

Co ważne, polskie produkty to nie tylko żywność. To również odzież szyta w Polsce, elektronika (tak, również w tej dziedzinie z powodzeniem działa kilka polskich firm) i mnóstwo innych grup produktowych. Warto przy tym zauważyć, że nawet jeśli w danej branży trudno znaleźć firmę z polskim kapitałem, można wybrać taką, która posiada w Polsce fabrykę lub centrum dystrybucyjne.

Wspieraj lokalnie

Co ważne, patriotyzm gospodarczy nie musi się odnosić do dużych, znanych marek. Przeciwnie, doskonałym pomysłem jest wybór firm lokalnych i regionalnych. Co ciekawe, jest to możliwe nawet w przypadkach branż kojarzonych raczej z międzynarodowym kapitałem. Przykład? Branża paliwowa.


Rodzimych koncernów paliwowych jest kilka, a jednym z ciekawszych przykładów są Polskie Stacje Paliw HUZAR. Choć marka ta jest stosunkowo mało znana, zdecydowanie warto na nią zwrócić uwagę. Stacje tej sieci zlokalizowane są z dala od dużych metropolii, głównie w małych i średnich miastach Polski centralnej oraz na Mazurach – ale nie brakuje ich również w innych regionach, w tym w Małopolsce, Wielkopolsce, na Śląsku, czy na Pomorzu. Pełną ich listę można znaleźć na stronie http://www.huzar.eu. Nie sposób przy tym nie wspomnieć, że ciągle powstają nowe placówki!

Fenomen HUZARA

Co takiego sprawia, że stacje HUZAR są szczególnie warte uwagi w kontekście patriotyzmu gospodarczego, a także patriotyzmu lokalnego? Oprócz dużej dbałości o jakość paliw oraz wspomnianego nacisku na inwestowanie w mniejszych miejscowościach (co samo w sobie jest godne pochwały), bardzo istotny jest fakt, że poszczególne stacje mają dużą swobodę w decyzjach biznesowych. Tym samym mogą dostosowywać swoje działania i ofertę do potrzeb lokalnego rynku.

Zauważ – taka filozofia marki sprawia, że sieć HUZAR nie jest monolitem, jak większość dużych koncernów. Wręcz odwrotnie, autonomia osób zarządzających poszczególnymi stacjami pozwala aktywnie reagować na uwagi konsumentów. To z kolei pozwala dbać o wysokie standardy obsługi.

Co istotne, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Inspekcję Handlową oraz według raportu UOKiK, na stacjach należących do sieci HUZAR nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Inaczej mówiąc, paliwo, które można tutaj zatankować, spełnia wszelkie wymagania jakościowe. Jednocześnie regularni klienci mogą liczyć na dodatkowe benefity, jakie zapewniają im programy lojalnościowe Szarża Prezentów oraz Biznes Profit. Sieć ewidentnie inwestuje w swój dynamiczny rozwój i stałe podnoszenie standardów, a o to przecież chodzi kierowcom!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Patriotyzm gospodarczy - wspieraj lokalny biznes, Ty też na tym zyskasz!

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Patriotyzm gospodarczy - wspieraj lokalny biznes, Ty też na tym zyskasz!