Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Pracodawcy wiążą pracowników oświadczeniami zezwalającymi na zajęcie majątku

Prawo

rss

Pracodawcy wiążą pracowników oświadczeniami zezwalającymi na zajęcie majątku

2013.04.04//  D. Pęgiel
Tagi: Firma Praca
Zdaniem "Dziennika Gazety Prawnej" pogrążona w kryzysie Polska zaczyna przypominać kraj Trzeciego Świata. Okazuje się, że firmy wiążą zatrudnionych już nie tylko wekslami, ale również oświadczeniami zezwalającymi na zajęcie majątku. Rozwiązanie to stosowane jest na wypadek m.in. utraty zysków, klientów czy cennych danych firmy.
Pracodawcy wiążą pracowników oświadczeniami zezwalającymi na zajęcie majątku Pracodawcy wiążą pracowników...
Pracodawcy wiążą pracowników oświadczeniami zezwalającymi na zajęcie majątku ...oświadczeniami...
Pracodawcy wiążą pracowników oświadczeniami zezwalającymi na zajęcie majątku ...zezwalającymi na zajęcie majątku

Pracownicy podpisują oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. Tę kwestię reguluje 777 k.p.c., który w slangu prawniczym określa się mianem „trzech siekierek”. W ten sposób zatrudniony musi się liczyć z szybkim i skutecznym ściągnięciem pieniędzy z jego majątku.

Mieliśmy sygnały, że nadużywane są nie tylko weksle, ale i inne instytucje prawa cywilnego w stosunku do pracowników. Gotowy jest projekt ustawy zakazujący takich praktyk, który opiniuje obecnie resort pracy – stwierdziła w rozmowie z gazetą Julia Pitera, posłanka PO. Dodała, iż w tej kwestii ma poparcie innych klubów.

Za ograniczeniem tego typu praktyk opowiadają się również specjaliści prawa pracy. – Uważam, że stosowanie w stosunku pracy art. 777 k.p.c. to draństwo. To bardzo niebezpieczny dla pracownika i wygodny dla pracodawcy instrument. Kwestie odpowiedzialności materialnej między zatrudnionym a pracodawcą powinny być rozstrzygane na podstawie kodeksu pracy – zaznaczył Sławomir Paruch, radca prawny i partner w Kancelarii Raczkowski i Wspólnicy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Pracodawcy wiążą pracowników oświadczeniami zezwalającymi na zajęcie majątku

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Pracodawcy wiążą pracowników oświadczeniami zezwalającymi na zajęcie majątku