Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Siedziba Rady Europejskiej za 240 mln euro

Finanse

rss

Siedziba Rady Europejskiej za 240 mln euro

2011.06.25//  D. Pęgiel
Brytyjski premier David Cameron skrytykował przywódców Unii Europejskiej za chwalenie się budową nowej siedziby Rady Europejskiej w centrum Brukseli, której wartość szacuje się na 240 mln euro. Zdaniem Brytyjczyka to niedopuszczalne, by reklamować tego typu projekty, podczas gdy państwa członkowskie są zachęcane do oszczędności.
euro
euro W Brukseli powstaje siedziba RE za 240 mln euro
euro

Do wystąpienia Camerona doszło podczas czwartkowej kolacji wydanej przez przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya. Belgijski polityk rozdał szefom rządów broszurę przedstawiającą powstający budynek, za co został skrytykowany przez premiera Wielkiej Brytanii.

- To okropnie frustrujące, gdy się widzi rozpowszechnianie dokumentu z wielką broszurą na lśniącym papierze dotyczącą jakiegoś nowego wielkiego budynku, w którym ma zasiadać Rada Europejska - powiedział Camero, cytowany na portalu Wprost.pl. - Człowiek zaczyna się zastanawiać, czy te instytucje też przechodzą przez to samo, co każde państwo i każdy mieszkaniec, gdy musimy ciąć budżety i próbować dopiąć finanse - oznajmił.
David Cameron
David Cameron David Cameron
David Cameron

Nowa siedziba RE, która otrzyma nazwę "Europa", została zamówiona w 2004 roku. Będzie w niej urzędował Van Rompuy. Cameron przyznał, że szanse na wstrzymanie inwestycji są niewielkie, ale zaznaczył, że należy ją kontynuować "oszczędnie i wydajnie". Brytyjczyk opowiada się za zamrożeniem następnego długoterminowego budżetu UE i z pewnością będzie starał się odwołać do podobnych przedsięwzięć, by przekonać do swych racji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Siedziba Rady Europejskiej za 240 mln euro

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Siedziba Rady Europejskiej za 240 mln euro