Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Szukasz pracy tymczasowej? Spróbuj na... Antarktydzie!

Finanse

rss

Szukasz pracy tymczasowej? Spróbuj na... Antarktydzie!

2015.02.24//  S. Sikorska
Stopa bezrobocia w Polsce znów wzrosła – według danych Głównego Urzędu Statystycznego zarówno w grudniu 2014r., jak i w styczniu tego roku wzrósł odsetek obywateli w wieku produkcyjnym nie mających zatrudnienia. To zapewne skłoni wiele osób do kolejnych emigracji zarobkowych. Większość wyruszy na Zachód, szukając pracy w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, gdzie żyją już tysiące rodaków. Dlatego alternatywną, a do tego bardzo ciekawą opcją może okazać się… praca na Antarktydzie! Poczta funkcjonująca na maleńkiej wyspie położonej na południowym kole podbiegunowym poszukuje 3 lub 4 pracowników i właśnie prowadzi rekrutację. Ze względu na panujące tam warunki atmosferyczne, praca będzie tymczasowa. Umowa zostanie podpisana na 5 miesięcy od listopada do marca, czyli w porze, która w tej części świata jest latem.
Praca na Antarktydzie
Praca na Antarktydzie
Praca na Antarktydzie

Osoby, które zostaną przyjęte na tworzone przez Antarctic Heritage Trust stanowiska, wyjadą do Portu Lockroy, który przed laty stanowił brytyjską bazę naukową. Co prawda, będą musiały przywyknąć do temperatury wynoszącej średnio -15 st. C, a niejednokrotnie jeszcze niższej, ale w zamian mogą liczyć na niezapomnianą przygodę oraz zarobki wynoszące 1000-1500 funtów miesięcznie. Płace konkretnych pracowników będą zależne od ich dotychczasowego doświadczenia. A na czym ma polegać praca na Antarktydzie? Zatrudnieni będą wykonywali zadania typowe dla pracowników poczty, czyli zajmą się sortowaniem przesyłek oraz ich doręczaniem. Przeciętna liczba osób pojawiających się na południowym kole podbiegunowym w tym okresie to ok. 18 tysięcy ludzi. Szacuje się, że w ciągu 5 miesięcy pracownicy będą musieli obsłużyć ok. 70 tysięcy przesyłek. To jednak nie wszystko, bo mają też zajmować się drobnymi pracami konserwatorskimi oraz prowadzić sklep i muzeum.
Praca na Antarktydzie
Praca na Antarktydzie
Praca na Antarktydzie

Wymagania stawiane kandydatom są jednak inne od tych dotyczących standardowych listonoszów. Trzeba wyróżniać się nieprzeciętnym zdrowiem i świetną koordynacją ruchową pozwalającą na sprawne poruszanie się po śliskich terenach Antarktydy. Antarctic Heritage Trust preferuje osoby, które mają już doświadczenie w pracy na łonie natury, w tym głównie w skrajnych warunkach pogodowych. Choć w tej okolicy nie mieszka zbyt wiele osób, to jednak należy pamiętać, że praca będzie ciężka z kilku powodów. Niska temperatura to nie wszystko. Do tego dochodzi silny wiatr i trudne do przebrnięcia tereny, przez które trzeba przejść z przesyłkami czasem ważącymi naprawdę sporo. Warto dodać, że przemierzając odludzia bieguna południowego, prędzej czy później natknie się na pingwiny. W okolicy Portu Lockroy żyje cała kolonia tych zwierząt, a należy do niej ok. 2000 osobników. Żeby było ciekawiej, pingwiny znane są z wydzielania nieprzyjemnego zapachu, do którego trzeba po prostu przywyknąć.
Praca na Antarktydzie
Praca na Antarktydzie
Praca na Antarktydzie

Oferta Antarctic Heritage Trust kierowana jest do osób z całego świata. Narodowość nie ma żadnego znaczenia, a to znaczy, że jeszcze do piątku 27 lutego każdy z nas może wysłać aplikację. Być może to właśnie Polak przeżyje największą przygodę swojego życia?
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Szukasz pracy tymczasowej? Spróbuj na... Antarktydzie!
 / 
Komentarze do: Szukasz pracy tymczasowej? Spróbuj...
Gabi pisze:

MUSI BYC SMIESZNIE ,PINGWINY POMOCNICY

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Szukasz pracy tymczasowej? Spróbuj na... Antarktydzie!