Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Unijne pomysły dobiją polskich plantatorów tytoniu

Firma

rss

Unijne pomysły dobiją polskich plantatorów tytoniu

2011.03.16//  D. Pęgiel
Komisja Europejska zamierza wprowadzić kolejne zmiany na rynku papierosów. Mogą one przyczynić się do tego, że pracę w naszym kraju straci ponad 20 tysięcy osób - informuje "Rzeczpospolita". Do przyszłego roku mają zakończyć się pracę nad nowymi regulacjami na rynku tytoniowym w Unii Europejskiej. Jeden z przepisów dotyczy zakazu stosowania dodatków podczas przetwarzania tytoniu.
Tytoń burley
Tytoń burley Tytoń Burley
Tytoń burley

W Polsce 40% uprawianego tytoniu to odmiana Burley, niezastąpiona w produkcji najpopularniejszych u nas papierosów typu american blend. Aby ten tytoń mógł zostać użyty, należy w trakcie jego obróbki dodać m.in. cukier. Dlatego unijny zakaz stosowania dodatków sprawi, że tytoń Burley nie będzie mógł zostać wykorzystany do produkcji.

Regulacje te odbiją się na sytuacji 14,5 tysiąca polskich gospodarstw produkujących tytoń. Łącznie z pracownikami sezonowymi zatrudnionych w nich jest około 60 tysięcy osób. Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, to tylko w naszym kraju pracę straci co najmniej 20 tysięcy plantatorów i pracowników. Przedsiębiorstwa tytoniowe obawiają sie także skutków wprowadzenia w Unii Europejskiej jednolitych opakowań papierosów.Przeczytaj także: Branża tytoniowa drży przed kolejnymi pomysłami Unii Europejskiej »
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Unijne pomysły dobiją polskich plantatorów tytoniu
 / 
Komentarze do: Unijne pomysły dobiją polskich...
Gajowy pisze:

Jak dla mnie to powinni wprowadzic calkowi zakaz palenia.

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Unijne pomysły dobiją polskich plantatorów tytoniu