Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   W Warszawie można najwięcej zarobić na wynajmie mieszkań kibicom

Finanse

rss

W Warszawie można najwięcej zarobić na wynajmie mieszkań kibicom

2012.04.16//  D. Pęgiel
Zdaniem analityków w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej najtrudniej będzie o nocleg w Warszawie. Oznacza to, że mieszkańcy stolicy mogą zainkasować najwięcej na wynajmie nieruchomości kibicom.

W rozmowie z PAP główny analityk serwisu Szybko.pl Marta Kosińska poinformowała o rekomendowanej liczbie miejsc noclegowych. "UEFA przedstawiło swoje wytyczne, dotyczące liczby miejsc noclegowych, które powinny być dostępne podczas mistrzostw. W Warszawie zgłoszono zapotrzebowanie na 100 tysięcy miejsc, w Gdańsku - na 85 tysięcy, a w Poznaniu i Wrocławiu - po 50 tyięcy" - oznajmiła.
Warszawa
Warszawa Warszawa
Warszawa

Według analityków lokali, które położone są w promieniu dwóch godzin jazdy od miasta gospodarzy, jest około 200 tysięcy w Gdańsku, Warszawie - 85 tysięcy, Poznaniu – 64 tysięcy i we Wrocławiu 60 tysięcy. "Z szacunków wynika, że najtrudniej będzie o nocleg w stolicy" - podkreśla Kosińska.

Przyznała, że hotele są zazwyczaj pierwszym wyborem zagranicznych turystów, jednak wiele z nich nie posiada już wolnych miejsc lub odstrasza cenami. Alternatywą pozostają oferty w motelach pensjonatach oraz u osób prywatnych. Ogłoszenia dotyczące apartamentów, mieszkań czy pokojów od kilku miesięcy dostępne są w serwisach internetowych, które powstały specjalnie w tym celu.

Z danych serwisu Accommodation euro wynika, że dzienne ceny wynajmu od prywatnych osób w Warszawie wynoszą: od 150 złotych do 5 tysięcy złotych za apartament, od 100 złotych do 1,5 tysiąca złotych za mieszkanie i od 40 złotych do 550 złotych za pokój. W Poznaniu za dobę w apartamencie trzeba zapłacić od 130 zł do 2 tysięcy złotych, a za mieszkanie - od 90 złotych do 1,6 tysiąca złotych, natomiast za pokój od 35 zł do 560 zł.

Z kolei we Wrocławiu apartament kosztuje od 140 złotych do 1,2 tysiąca złotych, mieszkanie - od 50 złotych do 1,13 tysiąca złotych, a pokój - od 40 złotych do 220 złotych. Najniższe ceny są w Gdańsku - od 100 złotych do 1 tysiąca złotych za apartament, od 30 złotych do 800 złotych za mieszkanie, natomiast za pokój od 25 złotych do 200 złotych - podała PAP.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
W Warszawie można najwięcej zarobić na wynajmie mieszkań kibicom

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   W Warszawie można najwięcej zarobić na wynajmie mieszkań kibicom