Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   UEFA - Warszawa, Wrocław, Poznań i Gdańsk zorganizują EURO 2012

Finanse

rss

UEFA - Warszawa, Wrocław, Poznań i Gdańsk zorganizują EURO 2012

2009.05.13//  IAD andergrant
UEFA podjęła decyzję o tym jakie miasta Polski wezmą udział w organizacji EURO 2012. Oficjalne stanowisko UEFA przedstawił Michael Platini podczas konferencji zorganizowanej w Bukareszcie.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku odbędą się w  Warszawie, we Wrocławiu, w Poznaniu i w Gdańsku. Kraków i Chorzów nie wezmą udziału w organizacji Mistrzostw.
Zobacz także: Stadiony EURO 2012 »Platini podkreślił, że w przypadku Ukrainy UEFA nie może jeszcze podjąć ostatecznej decyzji. Prezydent organizacji potwierdził olbrzymie szanse Kijowa na zaproszenie graczy i kibiców, jednak przedstawiciele stolicy ukraińskiej muszą przedstawić kolejne dowody na to, że przygotowania zostaną ukończone na czas.
 
Polskie stadiony, na których rozegrane zostaną mecze EURO 2012
Miasto Pojemność stadionu Koszt wykonania Termin oddania stadionu
Gdańsk 42 tys. osób 529,7 mln zł 23 grudnia 2010
Poznań 45 tys. osób 398,4 mln zł 30 czerwca 2010
Warszawa 55 tys. osób 1361,1 mln zł 16 maja 2011
Wrocław 43 tys. osób 612,9 mln zł 31 grudnia 2010
Ponieważ kryzys finansowy i gospodarczy wpłynęły znacznie na stan gospodarki współgospodarza - oficjalną decyzję dotyczącą miast ukraińskich UEFA poda dopiero 30 listopada 2009 roku.

Ukraińskie stadiony, na których mogą zostać rozegrane mecze EURO 2012
Miasto Pojemność stadionu Termin oddania stadionu
Kijów 77 tys. osób przełom 2010/2011
Dniepropietrowsk 31 tys. osób 2008
Lwów 33 tys. osób koniec 2010
Donieck 50 tys. osób połowa 2009
Charków 40 tys. osób połowa 2010
Odessa 34 tys. osób 2010
Platini nie wskazał 4 miast sąsiada, które miałyby współorganizować imprezę sportową, ale zaznaczył że polskie miasta rezerwowe nie są brane pod uwagę.

Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, podczas konferencji prasowej w Warszawie nie ukrywał niezadowolenia z decyzji UEFA. - Nie rozumiem, czy Kraków nie jest atrakcyjny turystycznie? nie mamy hoteli? - skomentował decyzje Majchrowski. Poinformował również, że budowa krakowskiego stadionu nie zostanie przerwana, obiekt zostanie oddany do użytku w maju 2010 roku.

Chociaż w miejscu Stadionu Narodowego w Warszawie póki co stoi jedynie tablica informacyjna, eksperci zapewniają, że stadion powstanie na czas. Gorzej z drogami i lotniskami.

Jednak najpoważniejszym problemem jest chyba polska reprezentacja. Czy znowu zagramy jedynie trzy mecze - otwarcia, o wszystko i o honor?
Przeczytaj także: Euro 2012 - ile będzie nas kosztowało? »
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarka

Źródło: www.2012.org.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
UEFA - Warszawa, Wrocław, Poznań i Gdańsk zorganizują EURO 2012

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

  • Samsung Galaxy Fold to kolejna topowa nowość koreańskiego producenta. Ten model wyróżnia się...

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Gry

  • Just Cause 4 miał być hitem. Wielka piaskownica ze zróżnicowanym terenem i różne warunki...

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   UEFA - Warszawa, Wrocław, Poznań i Gdańsk zorganizują EURO 2012