Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Warren Buffett największym darczyńcą tego roku

Finanse

rss

Warren Buffett największym darczyńcą tego roku

2014.12.11//  S. Sikorska
Warren Buffett to autorytet dla wielu początkujących przedsiębiorców i inwestorów. Okazuje się jednak, że równie dobrze może być wzorem do naśladowania niemal dla każdego człowieka – nawet tego, który na co dzień nie jest związany z biznesem. Jego dochody są ogromne, ale miliarder doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdemu w życiu poszczęściło się tak, jak jemu. W związku z tym od lat udziela się charytatywnie. W tym roku okazał się być tą osobą, która wpłaciła najwyższy na świecie jednorazowy datek na cele dobroczynne. Kwotę 2,1 mld dolarów przekazał na rzecz fundacji prowadzonej przez innych bogaczy, Billa i Melindę Gatesów. Zajmuje się ona pomocą młodym ludziom, fundując stypendia dla uzdolnionych studentów. Dodatkowo działa na rzecz chorych dzieci z krajów Trzeciego Świata. Wpłacona przez Buffetta suma stanowiła ok. 3% jego fortuny. Prezes Berkshire Hathaway niedawno przesunął się na liście najbogatszych ludzi na globie i zajął na niej 2. miejsce. Jego majątek został wyliczony na 74,4 mld dolarów czyli jest o 12,1 mld dolarów mniejszy od fortuny zgromadzonej przez jednego z założycieli Microsoftu Billa Gatesa.
Najwięksi darczyńcy roku
Najwięksi darczyńcy roku Warren Buffett
Najwięksi darczyńcy roku

Warren Buffett nie był jednak jedynym hojnym krezusem w tym roku. Chociaż Nicholas Woodman przekazał na cele charytatywne niespełna 0,5 mld dolarów (497,5 mln USD), to jednak taka suma była przez niego odczuwalna ponad 4-krotnie bardziej niż przez Buffetta. Stanowiła bowiem aż 10% jego majątku. Założyciel GoPro wsparł w ten sposób Silicon Valley Community Foundation, która niesie pomoc m.in. w zakresie edukacji i zdrowia. Trzecie miejsce wśród największych datków na cele dobroczynne zajęła kwota przekazana na rzecz Uniwersytetu w Harvardzie przez Ronnie Chana. Były dyrektor Enronu wspomógł uczelnię sumą 175 mln dolarów, co tak, jak w przypadku Woodmana, stanowiło 10% jego fortuny.
Najwięksi darczyńcy roku Nicholas Woodman
Najwięksi darczyńcy roku Ronnie Chan
Najwięksi darczyńcy roku Mark Zuckerberg

Zarówno Buffet, jak i Gates znani są z wielkich serc i chęci niesienia pomocy innym. Obaj aktywnie działają na rzecz potrzebujących, wspierając zarówno osoby biedne, jak i chore. Dodatkowo zachęcają do filantropii innych bogaczy. Włączyli się nawet do kampanii The Giving Pledge, której celem jest szczerzenie idei dobroczynności wśród najzamożniejszych osób na świecie. Akcja zachęciła do działalności charytatywnej już ponad 125 miliarderów, w tym twórcę Facebooka Marka Zuckerberga i króla nafty, jednego ze spadkobierców wielkiej fortuny Davida Rockefellera. Gates został też uznany za największego filantropa 2013r. po tym, jak na cele charytatywne przekazał łącznie 2,65 mld dolarów. Wpłacił je w głównej mierze na wsparcie dla krajów Trzeciego Świata, w tym na walkę z malarią i polio.
Najwięksi darczyńcy roku
Najwięksi darczyńcy roku Bill Gates
Najwięksi darczyńcy roku

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Warren Buffett największym darczyńcą tego roku

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Warren Buffett największym darczyńcą tego roku