Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Włosi ukrywali przed fiskusem 56 mld euro

Finanse

rss

Włosi ukrywali przed fiskusem 56 mld euro

2013.01.25//  D. Pęgiel
Gwardia Finansowa ujawniła ponad 56 miliardów euro, które w poprzednim roku włoscy podatnicy ukryli przed fiskusem. W sumie policji skarbowej podpadło blisko 9 tysięcy osób i firm, które w 2012 w ogóle nie zapłaciły należnych podatków - czytamy na portalu wyborcza.biz.        

W dorocznym raporcie z działalności Gwardii Finansowej stwierdzono, że obywatele, którzy całkowicie uchylali się od płacenia podatków, ukrywali przed skarbówką dochody w wysokości 22,7 miliardów euro. Do kwoty tej należy doliczyć 17 miliardów euro odkrytych w ramach zwalczania zjawiska międzynarodowych oszustw fiskalnych i ukrywania majątku w tak zwanych "rajach podatkowych" oraz 16 miliardów euro zatajonych w wyniku różnych przestępstw.
Gwardia Finansowa
Gwardia Finansowa Gwardia Finansowa
Gwardia Finansowa

W poprzednim roku we Włoszech policja skarbowa skonfiskowała uchylającym się od płacenia podatków nieruchomości i inne dobra o łącznej wartości przekraczającej ponad miliard euro. Zarzuty postawiono 12 tysiącom osób. Dotyczyły one głównie oszustw związanych z niewydawaniem paragonów fiskalnych, co jest w Italii masowym przewinieniem, oraz z fałszowaniem faktur.

Warto wspomnieć, że Gwardia Finansowa walczy również z tak zwaną "pracą na czarno". W ubiegłym roku wykryła ponad 16 tysięcy takich przypadków - podał portal wyborcza.biz.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wyborcza.biz


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Włosi ukrywali przed fiskusem 56 mld euro

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Włosi ukrywali przed fiskusem 56 mld euro