Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Policja skarbowa poluje na oszustów

Finanse

rss

Policja skarbowa poluje na oszustów

2012.02.28//  D. Pęgiel
Włoska policja skarbowa po raz kolejny zdemaskowała nieuczciwego obywatela. Osoba ta przez 23 lata pobierał rentę udając niewidomego. W sumie oszust-rekordzista będzie musiał zwrócić budżetowi państwa 400 tysięcy euro - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na PAP.

65-letni mężczyzna został nagrany przez Gwardię Finansową, gdy przechadzał się po ulicy machając dezynwolturą laską inwalidzką. Oszust bez jakichkolwiek problemów robił zakupy, przechodził na pasach czy odbierał rentę na poczcie. Co miesiąc inkasował świadczenie w wysokości ponad tysiąca euro.
Gwardia Finansowa
Gwardia Finansowa Gwardia Finansowa
Gwardia Finansowa

Nieuczciwy proceder trwał od 1989 roku. Wówczas - jak przypuszcza policja skarbowa - dzięki wspólnikom wśród lekarzy uzyskał niezbędne zaświadczenia o częściowej, a później całkowitej ślepocie, na podstawie których przyznano mu rentę. Ponadto od 2003 roku otrzymywał dodatek dla osoby opiekującej się niewidomym

Mężczyzna został oskarżony przez Gwardię Finansową o oszustwo i wyłudzenie pieniędzy ze Skarbu Państwa. Dodatkowo policja skarbowa wszczęła postępowanie wobec wszystkich lekarzy, którzy wystawiali fałszywe dokumenty i opiekowali się rzekomym niepełnosprawnym.

Media donoszą, że przypadek 65-latka nie jest wyjątkiem, a wyłudzanie rent inwalidzkich stało się zjawiskiem o niepokojących rozmiarach. Drobiazgowe kontrolę pozwalają zdemaskować fałszywych niepełnosprawnych w chwili np. prowadzenia samochodów czy motocykli.

Kilka dni temu pod Turynem funkcjonariusze zatrzymali rzekomą inwalidkę, która od 8 lat pobierała rentę dla całkowicie niewidzących, wyłudzając ponad 235 tysięcy euro. Kobieta uważnie przyglądała się wystawie sklepowej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Policja skarbowa poluje na oszustów

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Policja skarbowa poluje na oszustów