Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Wynajmujesz kibicom mieszkanie na Euro? Zobacz na co uważać

Finanse

rss

Wynajmujesz kibicom mieszkanie na Euro? Zobacz na co uważać

2012.05.06//  P. Rączka
Wielkimi krokami zbliża się największa impreza sportowa w Polsce, jaką bez wątpienia jest Euro 2012. Okres ten może być znakomitą okazją na zarobienie dodatkowych pieniędzy, z tytułu wynajęcia mieszkania. Większość ludzi boi się udostępniać własne cztery ściany - zwłaszcza obcym osobom z zagranicy, w obawie przed zniszczeniami, a także przed tym, iż umowa nie będzie dobrze spisana, tak aby w razie czego móc wejść na drogą sądową, w celu odzyskania należnych pieniędzy.
Wynajmujesz kibicom mieszkanie na Euro? Zobacz na co uważać
Wynajmujesz kibicom mieszkanie na Euro? Zobacz na co uważać
Wynajmujesz kibicom mieszkanie na Euro? Zobacz na co uważać

Analitycy z firmy Home Broker przygotowali dla wynajmujących mieszkania poradnik, w którym radzą, iż najlepiej skorzystać jest z dwóch rozwiązań. Pierwszym z nich są usług pośrednika, jednak wtedy musimy liczyć się z prowizją w wysokości 15-20 procent. Druga opcja to internet - czyli ogłaszanie się na specjalnych stronach i czerpnie z nich wiedzy, takich jak np.: euronoclegi.com, meet-poland.pl czy 2012life.eu.

Najważniejsze to nie straszyć klienta ceną. Na wielkich imprezach w innych krajach - jak olimpiady czy mistrzostwa świata, ceny wzrosły nawet dziesięciokrotnie, co spowodowało, że połowa mieszkań pozostawała niewynajęta. W Polsce obecnie ceny wahają się w granicach 30-100 euro za noc. Analitycy Home Broker sugerują, iż cenę najlepiej zwiększyć - maksymalnie - trzykrotnie.

Należy pamiętać o ubezpieczeniu mieszkania, zanim przekażemy je w obce ręce. W umowie musi znaleźć się także odpowiedzialności za zniszczenia. Nie można zapomnieć również o kaucji, zanim przekażemy klucze. Warto zrobić dokumentację fotograficzną, aby później nie zarzucono nam, że - ale to już tak było, lub - ale tego nie było przecież.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wynajmujesz kibicom mieszkanie na Euro? Zobacz na co uważać

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Wynajmujesz kibicom mieszkanie na Euro? Zobacz na co uważać