Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty słabnie, dolar się umacnia

Opinie

rss

Złoty słabnie, dolar się umacnia

2009.12.15//  Przemysław Kwiecień
Opublikowane w Polsce dane o cenach konsumenta nie wzbudziły większych emocji na rynku. Inflacja w listopadzie wyniosła 3,3% R/R nie odbiegając znacząco od oczekiwań rynku na poziomie 3,3-3,4%. Wzrost inflacji w relacji do października (3,1%) to zasadniczo efekt droższej żywności i paliw. Wyhamował natomiast wzrost cen odzieży i obuwia, który w poprzednich dwóch miesiącach był zaskakująco wysoki.
Przeczytaj także: Zmiany w ePITach »Co ciekawe na rynek walutowy w większym stopniu nie przełożyły się również bardzo słabe dane z USA. Regionalny wskaźnik aktywności w rejonie Nowego Jorku znalazł się na poziomie 2,55 pkt. – najniżej od lipca. Od pewnego czasu jednak dolar umacnia się po dobrych danych i brak reakcji pary EURUSD po tak słabym odczycie (przy negatywnej reakcji rynków akcji) należy odczytać jako potwierdzenie zmian reguł na tej parze walutowej.
Brak reakcji pary EURUSD ogranicza negatywną rekcję złotego na dane z USA, ale polska waluta i tak jest po dużą presją. Od rana euro podrożało o 4 grosze, zaś o 5 groszy, a zasadniczą przyczyną osłabienia złotego jest właśnie umocnienie dolara, powodujące zamykanie pozycji wykorzystujących go jako walutę finansującą długie pozycje w złotym.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Złoty słabnie, dolar się umacnia

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty słabnie, dolar się umacnia