Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty zyskuje do euro i traci do dolara

Opinie

rss

Złoty zyskuje do euro i traci do dolara

2010.01.15//  Marcin R. Kiepas
W piątek złoty zyskuje do euro i traci do dolara w ślad za silnym spadkiem kursu EUR/USD. O godzinie 11:24 za wspólną walutę trzeba było zapłacić 4,0359 zł, czyli o 0,6 gr mniej niż wczoraj. Dolar w tym czasie podrożał o 1,6 gr do 2,8042 zł.
Przeczytaj także: Fenomen gospodarczy Chin »Przecena EUR/USD rozpoczęła się w nocy. Kurs tej pary spadł z 1,4497 dolara do dzisiejszego minimum na 1,4380, w odpowiedzi na obserwowane w środę i czwartek problemy z trwałym przełamaniem strefy 1,45-1,46 dolara. Na gruncie analizy technicznej, taki spadek oznacza zakończenie wzrostowej korekty grudniowych spadków. Rośnie więc ryzyko spadku w okolice 1,40 dolara na przełomie stycznia i lutego.
Umocnienie polskiej waluty w relacji do euro, w sytuacji gdy spada kurs EUR/USD, co jest czynnikiem tradycyjnie wywołującym realizację zysków na złotym, jest oznaką utrzymującego się dobrego sentymentu. To na ile jest to trwała tendencja, zweryfikują popołudniowe publikacje danych makroekonomicznych z Polski (bilans płatniczy) i Stanów Zjednoczonych (m.in. inflacja CPI, produkcja przemysłowa, indeks Uniwersytetu Michigan) oraz publikacja raportu kwartalnego przez JP Morgan Chase. To właśnie te „figury” zdecydują w jakich nastrojach inwestorzy będą kończyć dzień.

Sytuacja techniczna na wykresie EUR/PLN jest korzystna dla strony podażowej, sugerując w najbliższym czasie test psychologicznej bariery 4 zł. W przypadku USD/PLN, o ile w średnim terminie spadki są scenariuszem bazowym, to w krótkim trzeba się liczyć z konsolidacją na poziomach z ostatnich dni.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Złoty zyskuje do euro i traci do dolara

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty zyskuje do euro i traci do dolara