Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   20 mld zł kosztowały polskie drogi w 2010 roku

Finanse

rss

20 mld zł kosztowały polskie drogi w 2010 roku

2011.01.08//  D. Pęgiel
Blisko 20 miliardów złotych w ubiegłym roku wydała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na inwestycje drogowe. Prawie 17 miliardów złotych pochodziło z Krajowego Funduszu Drogowego, a pozostałe miliardy z budżetu państwa.

GDDKiA twierdzi, iż zaoszczędziła w 2010 roku 8,2 mld zł, dzięki temu, że uzyskała średnio o 28% niższą cenę od zakładanej w kosztorysach. Z danych przedstawionych przez Dyrekcję wynika, że w budowie jest ponad 1,4 tys. km dróg. Natomiast w poprzednim roku oddano 156 km nowych dróg i wyremontowano 767 km.
Droga 20 mld zł...
Droga ...kosztowały polskie drogi...
Droga ...w 2010 roku

Ponadto GDDKiA informuje, że podpisała umowy na budowę 544 km dróg, z czego 300 km to autostrady, a 244 km – drogi ekspresowe. Budowanych i przebudowywanych jest 1434 km dróg: 744 km autostrad, 522 km dróg ekspresowych, 92 km obwodnic oraz 76 km wzmocnień.

Dyrekcja zaznacza, że suma 20 mld zł wydana w 2010 roku na drogi jest największą, jaką do tej pory przeznaczono w Polsce na inwestycje drogowe. Szczyci się także tym, że udało się to osiągnąć mimo utraty z powodu powodzi prawie trzech miesięcy z sezonu budowlanego.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
20 mld zł kosztowały polskie drogi w 2010 roku

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   20 mld zł kosztowały polskie drogi w 2010 roku