Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   GDDKiA ustanowi rekord wypłat

Firma

rss

GDDKiA ustanowi rekord wypłat

2011.11.08//  D. Pęgiel
Z informacji "Puls Biznesu" wynika, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapłaci wykonawcom w 2011 roku 16,2 miliarda złotych. Tym samym ustanowi rekord wypłat - donosi PAP.
Przeczytaj także: Chińczycy nie chcą płacić kar za wycofanie Covec z budowy autostrady » Tegoroczny budżet Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) określono na 33 miliardy złotych. Drogowcy zdołali wykonać jednak niemal połowę planu. Urszula Nelken, rzecznik jednego z największych w kraju zleceniodawców robót, oznajmiła, że "wstępnie szacowane wydatki na koniec października sięgają 16,2 miliardów złotych".
GDDKiA ustanowi rekord wypłat GDDKiA...
GDDKiA ustanowi rekord wypłat ...ustanowi w tym roku...
GDDKiA ustanowi rekord wypłat ...rekord wypłat

Wszystko wskazuje na to, że GDDKiA nie wykona pierwotnego planu. Z pewnością jednak pobije rekord płatności z poprzedniego roku. Do końca bieżącego miesiąca Centrum Unijnych Projektów Transportowych zatwierdziło wydatki na drogi z programu Infrastruktura i Środowisko za 21 miliardów złotych – informuje PAP.
GDDKiA ustanowi rekord wypłat
GDDKiA ustanowi rekord wypłat
GDDKiA ustanowi rekord wypłat

W następnym roku planowane płatności Dyrekcji sięgną 24,5 miliarda złotych, ale już w 2013 roku mają spaść do 10 miliardów złotych. Zdaniem Macieja Grelowskiego, szefa rady głównej BCC, w najbliższych latach do użytku zostanie oddanych wiele odcinków dróg, które obecnie są budo`wane. - Problem w tym, że teraz niewiele jest ogłaszanych przetargów – zwraca uwagę ekspert.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP, Puls Biznesu


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
GDDKiA ustanowi rekord wypłat

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   GDDKiA ustanowi rekord wypłat